מבזקיםמשפטי/פלילי

התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירה לבג"צ בנושא הגיוס

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (חמישי) בבקשה דחופה לבית המשפט העליון שיוציא צווים על תנאי במסגרת עתירת התנועה כנגד החלטת הממשלה המעניקה פטור גורף מגיוס לתלמידי הישיבות החרדיות, וזאת לאחר פרסום תגובת המדינה אתמול לפיה אין כרגע מתווה חקיקה ברור להסדרת סוגיית גיוס בני הישיבות, וכי לא ניתן אף להעריך מתי יגובש מתווה שכזה.

התנועה מפרטת בפנייתה כי מדובר במצב בלתי נסבל המהווה פגיעה קשה בערכי השוויון והצדק עליהם מושתתת החברה הישראלית, וכי החלטת הממשלה התקבלה בחוסר סמכות ובניגוד גמור לחוק ולפסיקת בג"ץ, ולא ניתן להשלים עם המשך קיומו של מצב בלתי חוקתי זה.

התנועה לאיכות השלטון מבקשת מבית המשפט העליון לפעול בדחיפות ולהוציא עוד היום את הצווים על תנאי שבעתירתה, על מנת לבטל את החלטת הממשלה הפסולה, ולמנוע את המשך קיומו של ההסדר הפוגעני והמפלה שנקבע בהחלטת הממשלה המנוגדת לחלוטין להוראות החוק.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עו"ד הידי נגב, ראש מחלקת מדיניות וחקיקה בתנועה לאיכות השלטון: " איננו יכולים להמשיך ולהמתין להסדר חקיקתי עתידי בלתי ודאי, שכן הנזק לעקרון השוויון כבר נגרם כאן ועכשיו. בית המשפט העליון הוא המגן האחרון של ערכי היסוד של המשטר הדמוקרטי בישראל. אנו תקווה כי בית המשפט יבהיר לממשלה כי החלטתה שלא לנקוט בהליכי גיוס כלפי תלמידי הישיבות התקבלה בחוסר סמכות ובניגוד גמור להוראות המחוקק."

ארכיון. צילום: באדיבות התנועה לאיכות השלטון

Back to top button