מבזקיםצבא וביטחון

בעשרות מיליוני דולרים: מפעל חדש לייצור מיירטים למערכת כיפת ברזל

רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ וחברת ריית'יאון האמריקאית (RTX), באמצעות חברת הבת R2S חנכו אתמול (רביעי) מפעל ייצור חדש בקמדן שבארקנסו, ארה"ב, בו ייוצרו מיירטי טמיר עבור מערכת ההגנה האווירית כיפת ברזל ו- SkyHunter® הגרסה האמריקאית של הטיל המיירט שישמש את חיל הנחתים (המארינס) האמריקאי ולקוחות נוספים.

המפעל הוקם בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים ויעסיק כ- 60 עובדים מקומיים. המפעל החדש יצטרף למתחם התעשייה הנרחב של ריית'און בפארק התעשייה היילנד. הפרויקט המשותף הוכרז באוקטובר 2023 וכעת נערך טקס חנוכת המפעל במעמד מושלת מדינת ארקנסו, שרה האקבי סנדרס, הסנטור ג'ון בוזמן, סמנכ"ל בכיר ברפאל וראש חטיבת ההגנה האווירית, תא"ל (במיל) פיני יונגמן ונציגת ריית'און, הגב' אנאבל פלורס. הייצור במפעל צפוי להתחיל באמצע 2025.

פיני יונגמן, ראש חטיבת הגנה אווירית ברפאל אמר: "אנו מציינים היום אבן דרך משמעותית בפרויקט "כיפת ברזל" -מערכת ההגנה האווירית החשובה והמתקדמת ביותר בעולם לאיומים בטווחים קצרים ובינוניים. המפעל החדש הוא תוצאה של עבודה משותפת בין רפאל לריית'און שחברו לפני כ- 18 שנה ומקיימים שיתוף פעולה מקצועי על בסיס החזון המשותף לשתי החברות, להיות מחויבים לחדשנות טכנולוגית ברמה הגבוהה ביותר. ארה"ב היא שותפה אמיתית והייצור המקומי, אותו שאפנו לממש שנים רבות, יאפשר את חיזוק השותפות תוך שמירה על האינטרסים של הצדדים. אני סמוך ובטוח שנכונים לנו שיתופי פעולה נוספים בעתיד שמטרתם שמירה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל ואמריקה".

מפעל חדש - כיפת ברזל - רפאל
צילום: דוברות רפאל
מפעל חדש - כיפת ברזל - רפאל
צילום: דוברות רפאל

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
Back to top button