בריאותמבזקים

הפתרון לאלו הזקוקים לסיוע נשימתי במקרה של קריסת תשתיות החשמל

לאור פניית משרד האנרגיה ליד שרה בבקשה לגבש פתרון מערכתי לאלפי ישראלים שנמצאים בביתם אך מתקשים בנשימה וזקוקים לסיוע באמצעות החמצן, ובמקרה של קריסת תשתיות החשמל, הקימה יד שרה את מערך החירום הנשימתי שיספק מענה למונשמי הבית בישראל. כמוכנות לעת חירום, מגבשת יד שרה את מערך הסיוע המיידי שיספק מענה ראשוני להצלת חייהם של הזקוקים לחמצן גם אם תיגרם פגיעה בתשתיות החשמל במדינה.

בשל הצורך הקריטי בהתאמה מערכתית למרותקים לחמצן, קיבל הרב אורי לופוליאנסקי על עצמו את המשימה והוא זה שעומד בעצמו בראש מערך החירום הנשימתי שיאחד את זרועות יד שרה יחד עם משרדי הממשלה, קופות החולים, הרשויות וארגונים קהילתיים באיתור פיתרון מקיף לכל מוגבלי הנשימה.

הרב אורי לופוליאנסקי הסביר כי: "יד שרה, כבר קרוב לחמישים שנה, יזמה וממשיכה להניע את רעיון אשפוז הבית להחלמה טובה יותר, בעיקר באמצעות מתן מכשור מתקדם וטכנולוגיות רפואיות מותאמות אישית. אלפי מתקשים בנשימה מקבלים כבר כעת את השיקום הנשימתי ממערך החמצן של יד שרה ואנו מחוייבים לסייע להם ולפעול בכל דרך כדי לשמור על חייהם גם במקרה חירום ומול כל תרחיש".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במקרה ותחזיות האימה יתממשו ומערכת החשמל בישראל תחדל מלפעול, יארחו מתקני יד שרה ברחבי הארץ את אלו שאינם זקוקים לפינוי לבתי החולים. לשם כך נערכים מרכזי יד שרה ויחידות האירוח למשפחות המאושפזים ברחבי המדינה לפעילות עם גנרטורי חירום ועם כמות מאסיבית של בלוני חמצן שאינם מחוברים לחשמל. גם שלוחות יד שרה בסניפים בכל הארץ עובו בבלוני חמצן ומחוללי חמצן ניידים שיאפשרו השאלה מהירה בעת חירום ומתן מענה ראשוני מול קריסת התשתיות.

בנוסף, מוקד יד שרה פועל כבר כעת להצמדת מוגבלי נשימה למארחים בעלי גנרטורים. התאמת מוגבלי החמצן בכל איזור הינה למקלטי חמצן במשפחות בהן פועל גנרטור, בין היתר גנרטורים לשמירת שבת ללא הזדקקות לחשמל. ניתן לפנות למוקד יד שרה *6444 כדי להירשם כמארחים או כמתארחים.

מיד נשרה נמסר: ״כבר כעת מורגש מצב החירום ומחסני החירום של יד שרה התרוקנו. יד שרה קוראת לאלו שברשותם מחוללי חמצן שאינם נצרכים עבורם, לתרום אותם לסניף יד שרה הקרוב לביתם כדי שניתן יהיה להמשיך ולסייע לאלפי מוגבלי הנשימה הנזקקים לשירותי יד שרה. על פי נתוני מערך השיקום הנשימתי ביד שרה, ירושלים מובילה את ערי הארץ בצורך למציאת מקלטי חמצן. בתיאום עם משרד האנרגיה יפעל מלון ההחלמה של יד שרה בירושלים כמקלט חמצן מרכזי תוך שימוש בגנרטורי החירום ובאספקת חמצן שאינה תלויה בחשמל. בנוסף, גם המטה הראשי של יד שרה ויחידות האירוח למאושפזים יוסבו בעת הצורך למקלטי חמצן בטוחים.

מלבד ירושלים, נערכת יד שרה עם מקלטי חמצן גם בבאר שבע, בראשון לציון, ברעננה, בחיפה ובנתניה, זאת כאמור לצד פעילות מוקד כלל ארצית לתיאום בין משפחות מארחות בעלות גנרטורים לתושבים מהסביבה הזקוקים לחמצן.

Back to top button