מבזקיםפוליטי / מדיני

הישג אדיר לרה"מ נתניהו: 99 חברי כנסת הצביעו נגד הקמת מדינה פלסטינית

הישג פוליטי אדיר לראש הממשלה בנימין נתניהו: 99 חברי כנסת הצביעו בעד הצעתו נגד הקמת מדינה פלסטינית. מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (רביעי) את הודעת ראש הממשלה בדבר התנגדות הממשלה לתכתיבים בינלאומיים בעניין הסדר קבע עם הפלסטינים והקמת מדינה פלסטינית.

מליאת הכנסת אישרה את הודעת הממשלה, בהתאם לסעיף 32(א) לתקנון הכנסת, כפי שנמסרה שלשום במליאה על ידי ראש הממשלה, חה"כ בנימין נתניהו, בדבר תכתיבים בינלאומיים בעניין הסדר קבע עם הפלסטינים והקמת מדינה פלסטינית. 99 חברי כנסת הצביעו בעד אישור ההודעה, אל מול תשעה שהתנגדו.

נוסח ההודעה הינו: "ישראל דוחה על הסף תכתיבים בינלאומיים בעניין הסדר קבע עם הפלסטינים. הסדר, ככל שיושג, יהיה אך ורק במשא ומתן ישיר בין הצדדים, ללא תנאים מוקדמים. ישראל תוסיף להתנגד להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית. הכרה כזו בעקבות הטבח של ה-7 באוקטובר תעניק פרס עצום לטרור שלא היה כדוגמתו ותמנע כל הסדר עתידי לשלום".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בשם הממשלה סיכם את הדיון שר התקשורת, שלמה קרעי שאמר: "ההחלטה שמביא היום ראש הממשלה בפני הכנסת היא חשובה ביותר. ההחלטה הזו מעבירה מסר חד משמעי לעולם כולו – לא מקבלים פרס על טרור, לא מקבלים פרס אחרי הטבח הנורא ביותר מאז זוועות הנאצים והקמת מדינת ישראל. בטרור נלחמים, טרור מנצחים וטרור מחסלים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום ההצבעה: "אני מברך את חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה שהצביעו בעד הצעתי נגד הקמת מדינה פלסטינית. השגנו רוב עצום וחסר תקדים של 99 חברי כנסת. אני לא זוכר רוב עצום כזה על הצעה כלשהיא. הכנסת התאחדה היום ברוב עצום נגד הניסיון להכתיב לנו הקמת מדינה פלסטינית. התכתיב הזה יפגע בשלום והיא שולחת מסר ברור לקהילה הבינלאומית. הכרה חד צדדית לא תקרב את השלום אלא תרחיק אותו. אזרחי ישראל ונציגיהם בכנסת מאוחדים היום יותר מבעבר. הצבענו ברוב עצום למהלך שיסכן את ישראל ואת השגת השלום לפני שנשיג ניצחון מוחלט נגד החמאס".

מנגד אמר ראש האופוזיציה, חה"כ יאיר לפיד: "אם אתה ראש הממשלה במשך 15 שנה, ובמשמרת שלך נרצחים 1,200 ישראלים, ישובים שלמים נכבשים, אזרחים נשרפים בחיים, נשים נאנסות, מאות אנשים נלקחים בשבי – אז אתה אשם. אין מישהו אחר. אתה אשם מפני שלא מנעת את זה. אתה אשם כי התפקיד שלך הוא למנוע את זה ולא מילאת את תפקידך".

עוד אמר חה"כ לפיד: "כשאומרים שהחמאס מורתע – אתה אחראי. כשילדים נרצחים וילדות נאנסות בידי החמאס – אתה נעלם. כשמפציצים משאית בסוריה – אתה אחראי. כשעשרות אלפי ישראלים מפונים מביתם בגבול הצפון לחודשים ארוכים – נעלם. זו שיטה נהדרת, זה רק לא יעבוד. אתה אשם – אתה אחראי".

יו"ר חד"ש תע"ל חה"כ איימן עודה אמר: "יש עם שאני כל כך גאה בו – העם הפלסטיני. 100 שנה של מאבק מול התנועה הציונית, מול הקולוניאליזם, מול ארצות הברית. אני גאה בעם הזה שלא מרים דגל לבן. מגיע לעם הפלסטיני זכות להגדרה עצמית להקים מדינה משלו".

יושבת ראש מפלגת העבודה, חה״כ מרב מיכאלי אמרה: "מפלגת העבודה לא משתתפת בקרקס שהקואליציה מציגה היום במליאה. ‏יש כרגע 134 אזרחיות ואזרחים בשבי חמאס בעזה, 134 שנתניהו עושה הכל כדי שלא נשים לב שהוא לא מחזיר אותן ואותם. ‏תראו, ציפור מדינה פלסטינית, לא יסתיר את הפשע הזה".

בנימין נתניהו - ראש הממשלה
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

תגובה אחת

Back to top button