מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: 2 בעלי שליטה ומנהל בחברה התחמקו מתשלום מס של 15 מיליון ₪

תומר קוקו מהרצליה, איתמר לזר מסביון ושלמה לזר מיבנה, הובאו בפני בית משפט השלום בראשון לציון בחשד להגשת הצהרות יבוא כוזבות למכס בייבוא אוטובוסים, כדי לזכות בפטור מתשלום מכס בגין יבוא ממדינות האיחוד האירופי ובכך להתחמק מתשלום מס של כ-15 מיליון ₪. כבוד השופט גיל גבאי שחרר.

מבקשת המעצר עולה כי השלושה בעלי תפקידים בחברת "מקס משאיות ואוטובוסים בע"מ" העוסקת בין היתר ביבוא אוטובוסים של חברת SCANIA השוודית לישראל: קוקו הינו בעל חמישים אחוז ממניות החברה, שלמה לזר בעל 25% ממניות החברה ודירקטור בה ואיתמר לזר משמש כמנהל מרכזי.

מחקירה שנוהלה בצח"מ משותף של יחידת החקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז יחד עם יחידת בקרת יבוא במכס אשדוד והיחידה לפשיעה חמורה ברשות המסים, עלה החשד כי החברה ייבאה בשנים 2023-2019 כ- 200 אוטובוסים לישראל עם מרכב של חברת IRIZAR הספרדית, תוך הצהרה שהאוטובוסים הללו זכאים לפטור מתשלום מכס בגין יבוא ממדינות האיחוד האירופי באמצעות הצגת מסמך העדפה כוזב.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על פי החשד אותם אוטובוסים אינם עומדים בדרישות לקבלת הפטור מתשלום המכס, וכי בפועל הם הורכבו במפעל של חברת IRIZAR במרוקו ולא במדינות האיחוד האירופי וחייבים בתשלום מסים. במעשים אלה גרעו והעלימו על פי החשד מיסי יבוא בסך של 15 מיליון ₪.

Back to top button