בריאותמבזקים

משרד הבריאות: ארבעה חולים נוספים אובחנו עם חצבת

משרד הבריאות מעדכן היום (שלישי) על ארבעה חולים נוספים עם חצבת שאובחנו בימים האחרונים. מאז חודש דצמבר 2023 אובחנו 18 חולי חצבת, מרביתם לא היו מחוסנים באופן מלא כנגד חצבת.

המקרים החדשים שאובחנו: תייר שהגיע מרוסיה ושהה במלר"ד במרכז הרפואי ברזילי מאשקלון מ-5.2 בשעה 20:30 ועד 6.2 בשעה 01:00. ילד מחולון מחוסן במנה אחת שחזר מאזרבייג'אן ושהה במלר"ד במרכז הרפואי וולפסון החל מ-9.2 בשעה 17:00 ועד 10.2 בשעה 04:00. אדם שנדבק מחולה אחר במחוז חיפה שנסע בקו 12 של אגד בקרית ים ב- 9.2 שעת עליה 12:00. פעוט מנהריה שחוסן במנה אחת, על פי גילו.

בכל מקרה של תחלואה מתבצעת חקירה אפידמיולוגית לאיתור המגעים ומתן הנחיות בהתאם לגיל, מצב חיסוני ומצב רפואי. אנשים שחוששים שנחשפו במועדים הרשומים מעלה ואינם מחוסנים בשתי מנות יכולים לפנות למוקד קול הבריאות *5400 לבירור ההמלצות.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים.במידה ומופיעים תסמינים אופייניים של חצבת יש לפנות טלפונית לרופא. עד לבירור הרפואי יש להימנע משהייה במרחבים ציבוריים כדוגמת קניונים, תחבורה ציבורית וכדומה.

‏‎החיסון לחצבת מעניק הגנה טובה מהמחלה ומסיבוכיה ואנו מדגישים את החשיבות לחסן ילדים ומדוכאי חיסון בחיסון נגד חצבת, במסגרת חיסוני השגרה במועדם על מנת להימנע מסיבוכי המחלה. בנוסף, ממליץ המשרד לנוסעים לחו"ל לוודא כי הם מחוסנים בשתי מנות. ניתן להשלים את החיסונים לפני הנסיעה לחו"ל במרפאות המטיילים.

צילום: freepik

Back to top button