חדשות הארץמבזקים

בעקבות ארועי השביעי באוקטובר – יוענק אות נשיא המדינה לגבורה אזרחית

על רקע סיפורי הגבורה הרבים והבלתי נתפסים מאז אירועי השבעה באוקטובר, החליט נשיא המדינה לייסד לראשונה את ״אות נשיא המדינה לגבורה אזרחית״. מתקפת הטרור האכזרית שאירעה ב-7 באוקטובר 2023 הייתה מהמאורעות הדרמטיים והמטלטלים ביותר בתולדות מדינת ישראל, עם השפעות חסרות תקדים הן על החזית והן על העורף. היא גבתה חיים של למעלה מ-1200 ישראליות וישראלים, בהם מאות מנשות ואנשי כוחות הביטחון, וכן אלפי פצועים ולמעלה מ-200 חטופות וחטופים שהוחזקו, ורובם עדיין מוחזקים, בידי מרצחי ארגון הטרור חמאס.

לצד המחירים הכבדים מנשוא שגבתה המתקפה, נתגלו במסגרתה, כבר מן הרגעים הראשונים, מעשי גבורה בלתי נתפסים ויוצאי דופן, בהם של אזרחיות ואזרחים מן השורה, שפעלו בזמן אמת תוך סיכון ממשי של חייהם, מתוך תחושה של אחדות גורל וערבות הדדית ישראלית, ובמטרה להציל חיי אדם.

בעקבות כך, החליט נשיא המדינה יצחק הרצוג לייסד אות ייחודי – ״אות נשיא המדינה לגבורה אזרחית״, אשר יוענק לאזרחיות ולאזרחי ישראל אלה, ובכך יבטא כבוד והוקרה למעוטריו, וחשוב לא פחות – ייתן כבוד, גאווה ותקווה לחברה הישראלית ולמדינת ישראל כולה. ועדה מקצועית הכוללת נציגים של הספרייה הלאומית ומוסד ׳יד בן צבי' תיקח חלק בתחקור המועמדויות ואת האות יעניק הנשיא הרצוג בטקס רשמי וממלכתי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר: "אפילו בעת שנחשפנו ללבה רותחת ומזעזעת של טרור ושנאה תהומית שניתכו עלינו, היינו עדים לתעצומות הנפש, הגבורה, החוסן והחמלה שבנו אותנו כעם גם בשעותינו החשוכות ביותר. כוחות הגבורה של עמנו התפרצו בצורה מעוררת השתאות. מעשי גבורה אלו, אשר נעשו על ידי אזרחיות ואזרחים ישראלים מן השורה, שפעלו בזמן אמת תוך סיכון ממשי של חייהם, מתוך תחושה של אחדות גורל וערבות הדדית ובמטרה להציל חיי אדם – הם העומדים בבסיס החלטתי לייסד ולהעניק את ׳אות נשיא המדינה לגבורה אזרחית׳. כפי שנכתב במסכת סנהדרין ׳כל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא".

צילום: חיים צח/לע״מ

Back to top button