מבזקיםפוליטי / מדיני

ראש בראש: משרד האנרגיה נגד המשרד להגנת הסביבה – כל הפרטים

ממשרד האנרגיה והתשתיות נמסר לפני זמן קצר (שלישי) בהמשך להודעת המשרד להגנת הסביבה לגבי ההחלטה ההיסטורית של המשרד בעניין הפסקת פעילות ייצור החשמל בתחנת רידינג בתל אביב – משרד האנרגיה והתשתיות מעריך מבחינה מקצועית את המשרד להגנת הסביבה ועובד איתו בשיתוף פעולה מצוין, יחד עם זאת ההודעה של המשרד להגנת הסביבה כי הבשורה הגדולה של שר האנרגיה והתשתיות מהבוקר בנושא הפסקת ייצור החשמל בתחנת הכוח רידינג בתל אביב נעשתה בהובלתם היא "פייק" מוחלט.

עוד נמסר ממשרד האנרגיה כי ההחלטה להפסיק את ייצור החשמל ברידינג היא תוצאה של עבודת מטה מקצועית שמוביל משרד האנרגיה והתשתיות, כבר למעלה משנה, בשיתוף עם הגופים הרלוונטיים במשק החשמל, הרבה לפני שהמשרד להגנת הסביבה פרסם את עבודתו המדוברת לפני כחודש.

בנוסף, ההחלטה להפסיק את היצור ברידינג נובעת מהתקדמות ניכרת בפיתוח מערכת הולכת החשמל והיא אינה תלויה בהקמת אגירה ולא נובעת מהניסיונות לבזר את יצור החשמל בגוש דן, לכן, ההודעה של המשרד להגנת הסביבה תמוהה ואיננה רלוונטית מבחינה מקצועית להחלטה שהתקבלה היום.

הבשורה ההיסטורית בנוגע לרידינג, עליה הכריז היום שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן, מוכיחה כי משרד האנרגיה והתשתיות פועל כל העת להפיכת משק האנרגיה הישראלי לנקי יותר ומוביל נושא זה בצורה אחראית ובטוחה. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה, שצריך להבין כי בשורות טובות מבחינה סביבתית יכולות להגיע גם ממשרדי ממשלה אחרים.

תחנת הכוח רדינג
תחנת הכוח רדינג. ארכיון. צלם: יוסי וייס, חברת החשמל
Back to top button