מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: מעילת ענק של מאות אלפי ש"ח ב"איחוד הצלה"

בחודשים האחרונים, התקבלה תלונה במשטרה מהנהלת עמותת "איחוד הצלה", שהעלתה חשד להונאה ומעילה בכספים מכספי העמותה, זאת לאחר בדיקה שהתקיימה בארגון. עם קבלת התלונה נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים.

מהחקירה במשטרה עולה כי אחת העובדות בעמותה ששולבה בתפקיד בתחום התחבורה בארגון, והייתה אחראית להסדר מול מוסכים במסגרת תאונות ונזק שנגרם מרכבי העמותה, זאת במסגרת תכנית שיקום אסירים (לאחר שסיימה לרצות את עונשה), ביצעה מעשי מרמה והונאה ומעלה בכספי העמותה.

על פי החשד, אותה העובדת ביצעה מעילה בהיקף של מאות אלפי שקלים, זאת על ידי הגשת חשבוניות מזויפות של מוסכים שונים ברחבי הארץ. המעילה בוצעה באמצעות דיווח על תאונות דרכים פיקטיביות עם רכבי העמותה שלא התרחשו מעולם, ונזקים פיקטיביים שנגרמו לאזרחים בעקבותיהם.

רכב איחוד הצלה
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

עוד על פי החשד, הכספים שהושגו במרמה מכספי "איחוד הצלה" באופן זה, הועברו לקרובי משפחתה או לחשודה ישירות, וכן לבתי עסק ונותני שירותים שונים, הכל לתועלתה האישית.

בתום פעולות חקירה מגוונות, אתמול (שני) הפכה החקירה המשטרתית לגלויה, כשבלשי ימ"ר ירושלים עצרו בביתה את החשודה, בשנות ה-30 לחייה, תושבת שוהם.

החשודה הועברה לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים בחשד לקבלת דבר במרמה, גניבה ממעביד, זיוף, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועוד. לבקשת המשטרה, אמש הוארך מעצרה בבית משפט השלום בירושלים, עד ליום ראשון הקרוב (4.2.24).

בנוסף נעצרה גם אחות של החשודה, שעל פי החשד קיבלה שלא כדין כספים בסכומים גבוהים, כחלק ממעשה ההונאה והמעילה. החקירה במשטרה נמשכת.

אחת מהקבלות שהיו חלק ממעשה המרמה
אחת מהקבלות שהיו חלק ממעשה המרמה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button