מבזקיםצבא וביטחון

שר הביטחון יואב גלנט ללוחמי התותחנים: רבע ממחבלי חמאס חוסלו

שר הביטחון יואב גלנט שוחח היום (שני) עם לוחמי התותחנים שנמצאים בשירות מילואים בגבול רצועת עזה, ומסייעים לכוחות הלוחמים בשטח רצועת עזה.ואמר להם: "רבע ממחבלי חמאס חוסלו ורבע נוסף לפחות נפצעו, שעון החול התהפך כנגדם – עלינו להתמיד ולשמור על האחדות כדי לנצח".

שר הביטחון גלנט הוסיף ואמר ללוחמים: "אנחנו במלחמה ארוכה, אבל בסוף אנחנו נשבור את החמאס. חייבים ללכת עד למצב שמחסלים את הארגון הזה כארגון צבאי שמסוגל לייצר התקפות כנגד מדינת ישראל וכמערכת שלטונית".

לדברי השר גלנט: "מחבלים יישארו ואנחנו נלחם בכיסי התנגדות, עוד נקודה ועוד פשיטה, וזה ייקח חודשים, זה לא ייקח יום אחד. מצד שני, אין להם אספקה, אין להם תחמושת, אין להם תגבורות, קשה להם לטפל בעצמם, בפצועים, ודברים אחרים. חיסלנו כבר רבע מהמחבלים של חמאס לפחות ויש עוד מספר כזה של פצועים. שעון החול הולך ומתהפך נגדם, ואת זה צריך לדעת – זה קרב של נחישות לאומית והתמדה, ואנחנו צעד אחד צעד נביא לתוצאה. זה הדבר המרכזי ביותר והוא דורש מרכיב אחד מאוד מרכזי – אחדות".

השר גלנט הוסיף: "אצלכם בשטח לא שואלים מי הגיע מפה ומי הגיע משם, ומה דעתו של זה ומה דעתו של ההוא – אנחנו נלחמים ביחד, את זה צריך להקרין כלפי מעלה ושכולם יתנהגו בדרך הזאת. כולם צריכים להבין שהמוסדות הנבחרים – הממשלה, הכנסת, מייצגים את כל הציבור בישראל, והמערכה מובלת על ידי מי שרואה את טובת כלל הציבור בישראל – כל המגזרים, כל האנשים בתוכו. זה המפתח בשביל לתת כוח לכוחות. ולכן, מקסימום פעילות מאחדת ומאוחדת שתקרין כלפי מטה. ש שלוש מטרות היום למלחמה – אחת זה לחסל את החמאס. שתיים, להחזיר את החטופים. שלוש, לשמור על אחדות עם ישראל – זאת גם מטרה בתוך התהליך הזה".

גלנט - תותחנים - ביקור
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
גלנט - תותחנים - ביקור
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
גלנט - תותחנים - ביקור
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
Back to top button