מבזקיםפוליטי / מדיני

אושר בוועדה בכנסת: ישללו קצבאות לילדים שנעצרו בשל עבירות טרור

ועדת השרים לחקיקה אישרה לפני זמן קצר (ראשון) את הצעת החוק של חבר הכנסת אריאל קלנר, ביוזמה משותפת עם שר המשפטים יריב לוין ושר העבודה יואב בן צור, לפיה תישלל הזכאות לקצבת ילדים עבור קטין שנמצא במעצר בשל עבירת טרור. לפי ההצעה, ילד שהורשע בעבירת טרור ונגזר עליו עונש מאסר בגין עבירה זו, הוריו לא יקבלו עבורו קצבאות ילדים, כל זמן שהוא מרצה את עונשו. ההצעה תובא לקריאה טרומית במליאה ביום רביעי.

שר המשפטים, יריב לוין אמר: ״הצעת החוק באה לשים סוף לאבסורד לפיו מי שהורשעו במעשי טרור יקבלו קצבאות ילדים מהמדינה. הגיע הזמן להפסיק לחלק מתנות לטרור.״ שר העבודה, יואב בן צור הוסיף: ״מול הטרור יש לנהוג ביד ברזל ואפס סובלנות, הצעת החוק לשלילת קצבאות להורים לילדים שהורשעו במעשי טרור, היא עוד נדבך בסנקציות הכלכליות ובמלחמה העיקשת והבלתי מתפשרת שאנחנו מנהלים מול הטרור, מה שהיה לא יהיה יותר.

חבר הכנסת אריאל קלנר אמר: ״המציאות בה אויבי המדינה שפועלים נגדה באמצעות טרור מקבלים את כספי משלמי המיסים, אותם הם מנסים לרצוח חייבת להיפסק. מלבד הצדק, הצעת החוק תהווה תמריץ לא לעסוק בטרור ותשים סוף למציאות הבלתי נסבלת והאבסורדית שמתרחשת היום.״

הכנסת - לילה
צילום: דוברות הכנסת

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
Back to top button