מבזקיםמשפטי/פלילי

הונאה של מעל 100 אלף ש"ח: כתב אישום לשני חשודים בהתחזות

חוקרי מחלק פשעים במשטרת רמת גן – בני ברק פתחו בתחילת החודש בחקירה סמויה עם קבלת תלונה על זיוף צ'קים והתחזות לאחר. במסגרת החקירה הצליחו החוקרים להתחקות אחר זהות שני חשודים וקשרו אותם לעוד מס' תלונות דומות שהתקבלו.

בתאריך 17/1/24 בלשי משטרת רמת גן – בני ברק פשטו על ביתם של החשודים, בני 26 ו- 32 מרמת גן, ועצרו אותם, על פי צו בית משפט. במהלך חיפוש בביתם ברמת גן, איתרו ותפסו הבלשים תעודות זהות מזויפות, תלושי שכר מזוייפים, 4 פלאפונים, כרטיסי sim, מצלמות וצ'ק החשוד כגנוב.

במסגרת חקירה מורכבת, הצליחו החוקרים להתחקות אחר פעולותיהם של החשודים. בתוך כך, החשודים זייפו צ'קים כולל זיוף הפרטים בהם ואף זייפו תלושי שכר ותעודות זהות. החשודים ניצלו את תמימותם של אזרחים ובעלי עסקים כאחד, השתמשו בצ'קים גנובים ומזוייפים, הן לפריטתם בחנויות חלפנות כספים (צ'יינג') והן להונאת אזרחים תמימים ואף בעסקים שונים. החוקרים קשרו את החשודים ל-12 עסקאות שונות בסכום כולל של 100,600 ש"ח שחולקו באמצעות צ'קים גנובים.

עם סיומה של החקירה, יח' התביעות של משטרת מחוז ת"א, הגישה כתב אישום נגד החשודים בעבירות התחזות כאדם אחר במטרה להונות, זיוף בכוונה לקבל דבר, שימוש במסמך מזוייף בכוונה לקבל דבר, קבלת דבר במירמה, החזקת נכס חשטד כגנוב, היזק לרכוש במזיד וכן בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

צילום: דוברות המשטרה
Back to top button