מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: הגיעו במונית לבית שמש עם בקבוקי בנזין, הציתו את חנות ונמלטו

במהלך השבועות האחרונים, התנהלה חקירה בתחנת בית שמש במחוז ירושלים בעקבות הצתת חנות לממכר טלפונים סלולריים בבית שמש. על פי החשד הרקע למעשה הנו סוגיית "כשרות" המכשירים והתנגדות גורמים קיצוניים למכירתם. במסגרת החקירה, עצרו בלשי תחנת בית שמש שני חשודים המעורבים במעשה וחקירתם הושלמה בימים האחרונים. היום צפוי נגדם כתב אישום.

בתאריך 7 בינואר 2024 בסביבות השעה 3:15 לפנות בוקר, התקבל דיווח למוקד המשטרה על שריפה בבית עסק לממכר טלפונים סלולריים בעיר בית שמש. בעקבות כך, נגרם נזק כבד לעסק ולתכולתו. למקום הוזעקו שוטרי תחנת בית שמש במחוז ירושלים וכוחות כב״ה.

בעקבות המקרה, החלו חוקרי המשטרה והזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים באיסוף ממצאים ונפתחה חקירה במשטרה. מפעולות חקירה ראשוניות בזירה, התחזק החשד כי מדובר בהצתה מכוונת.

מהחקירה במשטרה עלה כי שני החשודים הגיעו ברכב סמוך למקום, ניגשו רגלית אל בית העסק ולאחר שפרצו את דלת העסק ושפכו חומר דליק, הציתו אש במקום ונמלטו. בעקבות ממצאים אלו, פעלו חוקרי תחנת בית שמש וגורמי המודיעין, לאיתורם של החשודים, ובתחילה אותר נהג הרכב ונעצר לחקירה.

לאחר ביצוע פעולות החקירה בתחנת בית שמש תוך שימוש באמצעים שונים ומגוונים במטרה להתחקות אחר החשודים במעשה, נחשפה זהות המעורבים. בהתאם לצווי בימ"ש שהוצאו לטובת מעצרם של החשודים, בתאריך 8.1.24 איתרו בלשי תחנת בית שמש את שני החשודים בדירתו של אחד מהם, והשניים נעצרו.

בחיפוש בדירה, איתרו הבלשים ארבעה בקבוקי תבערה ורימוני גז ועשן שנתפסו על ידי השוטרים. החשודים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה בית שמש.

עוד נודע בחקירה כי קודם למעשה, ניגש אחד החשודים אל תחנת דלק על גבי קטנוע, מילא בקבוקים בחומר דליק ושב אל הדירה בה שהו בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים. לאחר שביצעו את ההצתה המיוחסת להם, שבו בשלב מאוחר יותר אל הדירה, שם ניסו להעלים ראיות הקושרות אותם למעשה.

מעצרם של שני החשודים הוארך לבקשת המשטרה בבימ"ש מעת לעת, וחוקרי המשטרה ביססו נגדם תשתית ראייתית להצתת החנות. לאחרונה הושלמו פעולות החקירה במשטרה, והיום צפוי נגדם כתב אישום על ידי הפרקליטות.

קצין אח״מ תחנת בבית שמש, רב פקד אביעד בלמס ציין כי "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע בבעלי עסקים, בין אם אלו מוכרי סלולר ובין אם מדובר בבעלי עסקים אחרים ותמשיך לפעול בנחישות ובכל האמצעים שברשותה כנגד מקרים פסולים של ונדליזם ואלימות באשר הם."

עוד הוסיף רב פקד בלמס כי "בזכות נחישות שוטרי תחנת בית שמש במחוז ירושלים, החקירה שהתנהלה בשבועות האחרונים בעקבות הצתת חנות טלפונים בעיר הושלמה לאחר שחוקרי התחנה הצליחו להתחקות אחר החשודים ולעצור אותם. עם סיום החקירה, צפויים נגדם כתבי אישום. התנהלות פסולה זו של אותם פורעי חוק, לא תרפה את ידנו ממאבק בפשיעה ונמשיך לפעול באמצעות מגוון כוחות ואמצעים למיצוי הדין עם אותם עבריינים שינסו לפגוע בשלום הציבור, בטחונו ורכושו."

בקבוק תבערה
צילום: דוברות המשטרה
רימון הלם
צילום: דוברות המשטרה
הצתת חנות - ממצאי המשטרה - בית שמש
צילום: דוברות המשטרה
רימון מתפצל - גז מדמיע
צילום: דוברות המשטרה
רפ"ק אביעד בלמס, קצין אח"מ תחנת בית שמש. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button