חדשות הארץמבזקים

ראש השב"כ: "ח"כ גוטליב פגעה בביטחון המדינה ביודעין ובמכוון"

ראש השב״כ רונן בר שיגר הערב (רביעי) מכתב ליו"ר הכנסת, יו"ר ועד חוץ וביטחון, יועמ"שית הממשלה ומזכיר ראש הממשלה מכתב חריף נגד התנהלותה של חברת הכנסת טלי גוטליב.

ראש השב"כ רונן בר
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש השב"כ ציין במכתבו כי "היום פרסמה חברת הכנסת טלי גוטליב ציוץ ובו פירוט שקרי אודות אירועים שהתרחשו כביכול לפני פרוץ המלחמה, לרבות טענה הזויה בדבר מעשים שבוצעו על ידי עובד שירות הביטחון הכללי. הפרסום כלל אזכור שמו של אתר האינטרנט שבו פורסמו הטענות השקריות וכן צילום מסמך של כותרת הכתבה. בכתבה באתר זה פורסמו פרטיו המלאים של איש השירות ובני משפחתו. יצוין כי בשולי הכתבה נרשם: ‘כתבה זו פורסמה מגורם עם חסינות פרלמנטרית׳. כידוע, סעיף 19 לחוק שירות הביטחון הכללי קובע, בין היתר, כי זהותם של עובדי השירות, בעבר או בהווה, חסויה ופרסומה אסור."

עוד הבהיר ראש השב"כ כי "מעשיה של חברת הכנסת גוטליב הינם מעשה עבירה מובהקים ועל פני הדברים הם מהווים גם עוולה אזרחית, אולם פנייתי מתמקדת בפגיעה בביטחון המדינה, אשר בוצעה ביודעין ובמכוון, ובהעמדתו של עובד שירות ובני משפחתו בסיכון לחייהם ולשלומם. בזמן שחברת הכנסת גוטליב מפרסמת זהויות של אנשי ביטחון, פועלים אויבי מדינת ישראל ביתר שאת להתחקות אחר זהותם, כדי לפגוע בהם ובבני משפחותיהם."

ראש השב"כ הבהיר כי "מעשים אלה, מביאים להסטת קשב ומשאבים של כוחות הביטחון לטובת מאמצי הגנה ואבטחה, על המשמעות של הדבר בעת הנוכחית, ומחייב טיפול מהיר וחד על מנת שלא ישנו. קל וחומר שחברת הכנסת משמשת כחברה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ונחשפת במסגרת זו גם למידע מסווג ורגיש".

ח"כ גוטליב שוב מעוררת סערה ומאיימת על השב"כ והמוסד, "יזהרו לכם"

Back to top button