מבזקיםצבא וביטחון

שר הביטחון גלנט ללוחמים בעזה: "החמאס במצוקה – נגיע למטרותינו"

שר הביטחון יואב גלנט קיים היום הערכת מצב יחד עם מפקד אוגדת עזה, תת אלוף אבי רוזנפלד וקציני המטה באוגדה. במהלך הערכת המצב הוצגה לשר פעילות כוחות האוגדה, היערכותם להמשך הלחימה וכן ממצאים ראשוניים מאירוע קריסת המבנים בו נהרגו 21 לוחמי מילואים, בפעילות להשמדת מבנים מהם יצאו מחבלי החמאס לפשיטה על קיבוץ כיסופים ב-7.10. בהמשך, שוחח השר עם חיילי מילואים מגדוד 969 של החטיבה הצפונית ומיחידת השריון החדשה ״עוף החול״, שציינו בפני השר כי הם נכונים להמשיך בשירות מילואים ככל שידרש עד להשגת המטרות.

שר הביטחון גלנט אמר ללוחמים: ״אני לא צריך להגיד לאף אחד מכם מה זה אומר לאבד חבר בשדה הקרב, וקבוצה כזאת – אנשים איכותיים, מכל קצוות הארץ שנופלים בקרב. הקרב הזה הוא קרב של נחישות לאומית, זה לא רק מי מנצח באותה נקודה, אלא הרצון המשותף, זה נחישות לאומית. אנחנו נבחנים פה גם ביכולת הצבאית, בעוצמה הביטחונית אבל לא פחות מזה – בעוצמה המוסרית של מדינת ישראל. כשאני אומר עוצמה מוסרית, אני מתכוון להגיד, איזה זכות יש לך לעצור כשיש 136 חטופים בעזה, ואתה יודע שכאשר אתה ממשיך את הפעולה, אתה מגיע למצב שהלחץ על החמאס יביא אותו בקצה לעשות משהו, כמו שכבר קרה, ואנחנו רואים את הסימנים האלה הולכים ונמשכים, הולכים ומתגלים״.

עוד הוסיף השר גלנט: ״אני שומע גם עכשיו התחלה של כל מיני הודעות בשם כל מיני גורמים של חמאס שמתחילים לדבר על עסקאות שבויים ונעדרים, כתוצאה מהמגעים שלהם במצרים וקטר וכן הלאה, עכשיו קרה פה דבר מעניין, האנשים הכי קיצוניים במשא ומתן של החמאס זה אלה שנמצאים הכי רחוק מרצועת עזה – אלה שטסים במטוסי פאר, יושבים במלונות פאר, נעים מקצה לקצה. אלה שסובלים בעזה וכל הזמן מתחת לשרשראות של הטנקים שלכם הם לא כאלה גיבורים. אני שומע מה הם אומרים, רוב רובם רוצים לעצור. כל אלה שפוגשים חיילים של צה״ל מבינים שמה שקרה בבית חנון, בשאטי, בבית לאהיה, בג׳באלייה ובשג׳אעייה יקרה גם ברפיח, ואין מה שיעצור, זה לא שהם יעצרו אותנו בדרך. אין חיזבאללה ואין איראנים, הם לא יפרידו בינינו לבין ארה״ב, והם גם לא יפרקו את הציבוריות הישראלית ויפצלו את העם המאוחד סביב הרצון לנצח במלחמה. מה שנשאר – האם צה״ל יחליט לבצע או לא יחליט לבצע. כשהוא יחליט, גורלם יהיה כגורל האחרים״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בנוסף אמר השר: "חמאס נמצא במצוקה גדולה, אין לו מספיק תחמושת, אנשים, אין עתודות, הוא לא יכול לתחקר, לטפל בפצועים שלו, לשלוט – כל הדברים האלה בבעיה גדולה. הוא בנוי רק על דבר אחד – שהוא יפגע בכמה שיותר חיילים וישבור את הנחישות של הציבור. אתם צריכים גם להגדיל את הפגיעות בו, גם להקטין את הנפגעים שלנו וגם להסביר שאנחנו נמשיך כמה שצריך. בקצה אנחנו נבצע את המשימה הזאת. נפרק את החמאס ונחזיר את החטופים״.

שר הביטחון גלנט - גבול עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון גלנט - גבול עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון גלנט - גבול עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון גלנט - גבול עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

Back to top button