מבזקיםמשפטי/פלילי

פרקליטי המחבלים נגד חוננו, בארגון הגיבו: "דברי הבלע הם תעודת כבוד עבורנו"

לפני שבוע התקיים דיון בבית המשפט העליון בערעור אותו הגישו המחבלים מחמד חדור ונזיה עוויווי, אשר ביצעו פיגוע דריסה בירושלים בשנת 2019 בו נפצעו שני בחורי ישיבה חרדיים – אברהם ארנד ואליהו פוקס. תחילה נחקר האירוע כתאונת דרכים אולם לאחר מספר חודשים בעקבות מאבק של ארגון חוננו נעצרו המחבלים. לפני ארבעה חודשים גזר עליהם בית המשפט המחוזי בירושלים 11 ו 16 שנות מאסר. את נפגעי העבירה מייצג עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו.

במהלך הדיון טענו עורכי דינם של המחבלים, לאה צמל וסוהיל דכוור כי ארגון חוננו המייצג את בחורי הישיבה הציג מצג שווא שגרם להרשעת המחבלים בטרור למרות שלטענתם מדובר בתאונת דרכים. עו"ד דכוור טען בדיון כי הפיכת החקירה בתיק מתאונה לפיגוע דריסה תוכננה על ידי חוננו: "שני המתלוננים במקרה זה עוד מתחילת האירוע מיוצגים באותה תקופה ע"י ארגון חוננו. אותו ארגון הוא ורק הוא שגרם לזיהום החקירה מתחילתה ועד סופה מתוך שיקולים פסולים שלו, תיכף נדע שכל התשתית תוכננה במזיד ע"י חוננו".

עו"ד צמל טענה כי בחורי הישיבה שנפצעו בפיגוע לא נדרסו בשל חזותם החרדית וכי חוננו הביאה אותם על מנת להעיד עדות שקר: "כאשר הולך סיפור כזה של שניים שלבושים כחרדים ולא כפי שתיארו אותם העדים, לא אלמן ישראל כיוון שלזכותם עומד הארגון הזה שזה תפקידו, שהוא ארגון לנפגעי פעולות טרור ואני מניחה שהעדים אורגנו על ידו. גם שהשניים הגיעו להעיד את עדותם הם לא נחקרו לאחר האירוע והייתה שם אני מניחה הדרכה מסיומת".

מארגון חוננו נמסר בתגובה: "דברי הבלע של באי כוח המחבלים הארורים הם עבורנו תעודת כבוד. נמשיך לסייע לנפגעי פעולות הטרור שמבצעים הלקוחות של עו"ד דכוור, עו"ד צמל וחבריהם עד למיצוי מלוא חומרת הדין עם המחבלים, עוזריהם ושולחיהם".

עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר. צילום: חוננו
Back to top button