בריאותמבזקים

חשש מהדבקה: חולה חצבת נסע ברכבת – כל הפרטים

בחקירה אפידמיולוגית שביצע היום (שישי) משרד הבריאות התברר כי חולה שחלה בחצבת נסע ברכבת בתאריך ה 17.1.24 מתחנת האוניברסיטה לתחנת סבידור מרכז – שעת עליה 12:20, ומתחנת סבידור מרכז לבית שמש – שעת עליה 12:40.

נוסעים שהיו על רכבות אלו מתבקשים לוודא כי הם מחוסנים בהתאם להמלצות משרד הבריאות: השלמה לשני חיסונים מגיל שנה, במרווח של חודש ביניהן. נוסע שנולד לפני 1957 נחשף לנגיף בילדות ולא צריך להתחסן. ילדים עד גיל 6 יש להשלים את החיסונים בטיפות החלב, ילדים מעל גיל 7 יש להשלים חיסונים דרך שירותי הבריאות לתלמיד ומבוגרים בקופות החולים.

משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות שאינן מחוסנות בשתי מנות ולאנשים הסובלים מדיכוי חיסוני ושהיו על אחת מרכבות אלו – לפנות לרופא/ת המשפחה או למוקדים לרפואה דחופה בכדי לקבל חיסון מונע. מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים.

במידה ויש צורך בהגעה למרפאה או למיון, יש לתאם הגעה ולהודיע לצוות בעת ההגעה למוסד הרפואי. במידה ומופיעים תסמינים ועד לבירור רפואי יש להימנע משהייה במרחבים ציבוריים כדוגמת קניונים, תחבורה ציבורית וכדומה. המשרד מדגיש את חשיבות מתן חיסוני השגרה כנגד מחלות כמו חצבת שחלקן עלולות לגרום לסיבוכים קשים ולמוות.

*עדכון מרכבת ישראל*
תנועת הרכבות חוזרת לסדרה בהדרגה....

Back to top button