חדשות הארץמבזקים

מאיצים את שיקום הצפון והדרום: מפשטים בירוקרטיה ותהליכים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' חתם היום (חמישי) על התקנות שאושרו בוועדת החוקה: ייעול התקשרויות קטנות, האצת מכרזים, ביטול החובה של משרדי הממשלה מפרסום מכרזים בעיתונים ועוד. ברקע הסדרת פעילותה של מנהלת תקומה לשיקום חבל התקומה בעוטף ישראל, אישרה ועדת החוקה בראשות ח״כ שמחה רוטמן תקנות שנחתמו בידי שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ המייעלות את הבירוקרטיה הממשלתית בהליכי המכרזים במנהלת תקומה ובכלל משרדי הממשלה.

בין השינויים, האצה של מכרזים הנוגעים להקמת מנהלת תקומה או לביצוע פעולות שיקום נפגעי המלחמה בכל חלקי הארץ, ייעול התקשרויות קטנות במשרדי הממשלה וקביעה שכלל המכרזים במשרדי הממשלה יפורסמו לציבור באתר האינטרנט של המשרד תוך ביטול החובה הארכאית לבזבז כספי ציבור וזמן יקר על פרסום מכרזים בעיתונות הכתובה.

המהלך יוביל לפישוט רגולציה ובירוקרטיה באופן משמעותי ויסייע במאמצי השיקום של מנהלת תקומה ושאר משרדי הממשלה המתמודדים עם משימות השיקום בצפון ובדרום. התקנות, שזכו לתמיכת גורמי המקצוע בחשב הכללי, מבוססות על הצורך במתן מענה מהיר ואיכותי במשרדי הממשלה לצרכי השעה, תוך חיסכון בהוצאות מיותרות ושמירה על שקיפות מירבית כלפי הציבור.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
שר האוצר - בצלאל סמוטריץ' - הקבינט החברתי-כלכלי
צילום: רפי בן חקון, לע״מ
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח