מבזקיםצבא וביטחון

הרמטכ״ל בגבול הצפון: ״אנחנו במוכנות חזקה מאוד״ – צפו

הרמטכ״ל הרצי הלוי קיים הערכת מצב היום (רביעי) בגבול הצפון עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין ומפקד אוגדה 210, תת-אלוף ציון רצון, מפקדי החטיבות וגדודי המילואים שמגנים בגזרה.

הרמטכ״ל אמר כי ״אנחנו במוכנות חזקה מאוד בצפון בהתרשמות שלי, אני מבקר פה הרבה. אני חושב שהמוכנות היא בשיאה. יש בקיאות רבה מאוד, יש יכולת טובה ויש רוח גבוהה. אנחנו במוכנות טובה מאוד בכל הגזרות ואנחנו כרגע מתמקדים בלחימה בחמאס.

הרמטכ״ל התייחס לשביעי באוקטובר ואמר: ״המלחמה הזו התחילה בנקודה קשה. אני חושב שדיברנו על זה פעם קודמת במפגש, לא נאריך על זה עכשיו. אבל היא גם מייצרת בנסיבות המאוד קשות האלה איזשהי הזדמנות לשנות את המצב בצורה מאוד משמעותית.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

גם בדרום, גם בצפון, גם בכלל ביציבה האזורית. קודם כל אנחנו מסתכלים קדימה, אנחנו הולכים לשנות את ההגנה בשגרה, אנחנו הולכים להחזיק לפחות בשנה הקרובה הרבה יותר סד״כ בגבולות, ונגיע למשהו שהוא הרבה יותר חזק.

לסיום אמר הרמטכ״ל: ״כי האירוע הזה, כמה שהוא קשה, ונדבר עוד הרבה, הוא לא יכול לחזור על עצמו, זה בטוח. ואנחנו צריכים לתת מענה מאוד מאוד חזק בעניין הזה. אני אומר לכם, בהחלטות שלנו, אני יודע שיש פה כוח מאומן, מתודרך, נכון, רוח.

ואנחנו עם זה הולכים, זה הבטחון שלנו, אין לנו שום דבר יותר חזק מזה. זה הכי הרבה״.

הרמטכ״ל בגבול הצפון
צילום: דובר צה״ל
הרמטכ״ל בגבול הצפון
צילום: דובר צה״ל
הרמטכ״ל בגבול הצפון
צילום: דובר צה״ל
הרמטכ״ל בגבול הצפון
צילום: דובר צה״ל
הרמטכ״ל בגבול הצפון
צילום: דובר צה״ל

Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח