בריאותמבזקים

"שיגדלו לעולם טוב יותר": הלידה של רוחמה בבי"ח קפלן כשברקע אזעקות

התינוקות הראשונים לשנת 2024 במרכז הרפואי קפלן נולדו בצל אזעקות. רוחמה גטהון, בת 31 מגדרה, הגיעה הלילה (שני) לחדר לידה במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית ללידתה השניה, כשהיא מקווה לעבור לידה רגילה לאחר שהלידה הקודמת הסתיימה בקיסרי חירום. אבל היא לא תכננה ללדת דווקא ביום הראשון של השנה החדשה, וכשברקע – אזעקות.

רוחמה מספרת: ״בלידה הראשונה עברתי ניתוח קיסרי חירום בגלל מצג עכוז בפתיחה מלאה, ובלידה השניה רציתי לידה רגילה. פחדתי מכל התהליך בדרך, מהאפידורל, מהאפשרות לקרע ברחם בגלל הקיסרי, ובעיקר לעבור שוב ניתוח קיסרי חירום. במיון במרכז הרפואי קפלן קיבלו אותי מהממם גם הרופאים וגם המיילדות, וגם קיבלתי הסבר על תהליך לידה רגילה ועל הסיכונים האפשריים בעקבות ניתוח הקיסרי שעברתי״.

רוחמה התקבלה לחדר לידה, שם היא פגשה את המיילדת דסי אדלה: ״פחדתי לקבל אפידורל, אבל אחרי הסבר מעמיק של המיילדת דסי החלטתי בכל זאת לקבל אפידורל, והמרדים הגיע ממש תוך כמה דקות, הוא נתן לי להרגיש בנוח ועבר חלק״. רוחמה ילדה בשעה 02:25 בת במשקל 2.778 ק״ג.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בדיוק בשעה חצות, בעודה בחדר לידה, נשמעה ברחובות אזעקה, והמיילדות דסי ומירב סייעו לה להגיע למרחב מוגן. "הייתי רגועה שהמיילדות דסי ומירב איתי, וזה נתן לי הרגשה טובה ותומכת", סיפרה רוחמה. "תוך שעתיים הגעתי לפתיחה מלאה ובמהלך הלידה דסי נתנה לי הרגשה של ביטחון ואכפתיות, והיתה לי חווית לידה מדהימה".

המיילדת מירב שער אמרה: ״חדר לידה הוא תמיד מקום מרגש, ובתקופה הזו של המלחמה אפילו יותר. העובדה שגם במהלך במלחמה ואחרי כל מה שקרה מאז השבעה באוקטובר אנחנו ממשיכות לקבל פה לידות, היא ניצחון הרוח של העם היהודי. אני מאחלת לכולנו ששנת 2024 תהיה שנה שקטה יותר, שתביא עימה שלווה לעם ישראל, והרבה תינוקות חדשים שיגדלו לעולם טוב יותר".

המיילדת דסי, רוחמה והמיילדת מירב
צילום: המרכז הרפואי קפלן
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח