בריאותמבזקים

אושר: תקציב בתי החולים יגדל ביותר ממיליארד ורבע שקלים

בהמשך להסדרה התקציבית לקופות החולים: משרד הבריאות הודיע היום (ראשון) כי הגדיל את תקציב בתי החולים ביותר ממיליארד ורבע שקלים. שר הבריאות אוריאל בוסו: "כפי שהתחייבנו, אנחנו מחזקים את מערכת הבריאות הציבורית של מדינת ישראל ופועלים לשמור על עוצמתה. זהו צעד נוסף בדרך למימוש ההסכמים הקואליציוניים שיזם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "מערכת הבריאות היא העורף הלאומי של מדינת ישראל בחירום ובשגרה. הגדלה זו תקל על התמודדות בתי החולים עם אתגרי השגרה והחירום ותעזור לשמור על סטנדרט הטיפול הניתן במערכת הבריאות בישראל".

התוספת התקציבית: יותר מ-500 מיליון שקלים לבתי החולים הכלליים שישולמו בכל שנה, יותר מ-500 מיליון שקלים להתמודדות עם אבדן הכנסות וגידול בהוצאות ובהעסקת כוח אדם כתוצאה מהמלחמה, יותר מ-270 מיליון שקלים להתמגנות בתי החולים, ועוד עשרות מיליוני שקלים לרכישת מלאי חירום ועשרות מיליוני שקלים נוספים לבתי חולים פסיכיאטרים וגריאטריים לשיפויים על אבדן הכנסות וגידול בהוצאות

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עניין ההסדרה הכלכלית והיציבות התפעולית של ארגוני הבריאות הוא אחד הנושאים המרכזיים בעבודת משרד הבריאות במטרה להבטיח את איתנותם. בחודשים האחרונים נעשתה במשרד בריאות עבודת מטה על מנת לתקצב ולייצב את כלל ארגוני הבריאות, ובכלל זה קופות החולים ובתי החולים

מזה כשלושה חודשים שבתי החולים בישראל עובדים בעצימות גבוהה על מנת לתת מענה רפואי מיטבי לאזרחים ולחיילי ישראל, ומהיום הראשון של המלחמה מעניקים טיפול מציל חיים לאלפי הפצועים. היום הודיע משרד הבריאות על תקציב נוסף לבתי החולים בסך כולל של יותר ממיליארד ורבע ש"ח, על מנת לחזק את בתי החולים, להמשיך ולשפר את היערכותם למצבי חירום ולספק להם ביטחון פיננסי ויציבות, שיאפשרו להם להמשיך ולספק שירותים רפואיים לכלל תושבי ישראל.

בימים הראשונים למלחמה הבטיח מנכ"ל משרד הבריאות כי כלל צרכי המערכת החיוניים למלחמה, ייענו מתקציב המדינה. הצעד עליו הוחלט בימים האחרונים לאחר סיכום בין שר הבריאות אוריאל בוסו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ', על תיקון תקנות תקצוב בתי חולים כלליים, יהיה תקף החל משנת 2023 ובכל שנה, כחלק מבסיס התקציב.

התוספת התקציבית לבתי החולים מורכבת מהגדלה של למעלה מ-500 מיליון ש"ח של סכום התקציב הקבוע לבתי החולים הכלליים, שתשולם בכל שנה מעתה ואילך, זאת בנוסף ליותר מחצי מיליארד ש"ח להתמודדות עם אבדן הכנסות וגידול בהוצאות ובהעסקת כח אדם כתוצאה מהמלחמה. לצד זאת, אישר המשרד יותר מ-270 מיליון ש"ח להתמגנות בתי החולים בכלל המשקים וכן עשרות מיליוני ש"ח לרכישת מלאי חירום נוספים. בנוסף אישר המשרד עשרות מיליוני ש"ח לבתי חולים פסיכיאטרים וגריאטריים לשם שיפויים על אבדן הכנסותיהם וגידול בהוצאותיהם עקב המלחמה.

כחלק ממימוש ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בתחילת השנה על ידי יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, שם משרד הבריאות בראש סדר העדיפויות את נושא יציבותם התקציבית של ארגוני הבריאות, על מנת שיוכלו לתכנן ולטייב את עבודתם לטובת המטופלים. בחודשים האחרונים נעשתה במשרד בריאות עבודת מטה על מנת לתקצב ולייצב את כלל ארגוני הבריאות, ובכלל זה קופות החולים ובתי החולים.

ועדת סל הבריאות לשנת 2024 - שר הבריאות אוריאל בוסו, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, יו"ר הוועדה פרופ' דינה בן יהודה וחברי וועדת סל הבריאות.
צילום: סיון שחור, לע"מ

Back to top button