מבזקיםצבא וביטחון

ח"כ סוכות: "הקייטנה באגפים הביטחוניים מתחילה להיגמר"

בדיון מיוחד שהתקיים היום (ראשון) בוועדה לביטחון לאומי נחשפה תמונת מצב מדאיגה לפיה בתי הכלא בישראל על סף מיצוי יכולות הקליטה.

מ"מ יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) מבהיר כי "הראשונים שישלמו את המחיר צריכים להיות מחבלי ארגון החמאס". לדבריו, "הגיע הזמן להפסיק את הקייטנה באגפים הביטחוניים, הרוצחים מחמאס, ושאר ארגוני הטרור, צריכים להיות במינימום התנאים שהחוק מאפשר, אני מצפה משירות בתי הסוהר להחמיר ולצופף עוד יותר דווקא את אסירי חמאס. בזמן בו הצפיפות גדלה בבתי הכלא הם הראשונים שצריכים לשלם את המחיר."

סגן גונדר, אליאסף זכאי, ראש ענף תכנון כליאה בשב"ס אמר כי "בתוך שבוע או שבועיים, נגיע לקליטה מקסימלית של אסירים בבתי הסוהר. כ- 88% מהאסירים הביטחוניים נמצאים במרחב מחייה של פחות מ- 3 מ"ר לאסיר. בנציבות שב"ס עשו חישוב להיערכות לקראת מדיניות של ציפוף האסירים. אנחנו נותנים לכל מפקד בית סוהר לנהל את המדיניות שלו לציפוף אסירים. נאלצנו לצופף יותר אסירים ממה שחשבנו".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עו"ד אביב ישראלי, לשכת היועמ"ש במשרד לביטחון לאומי: "נוכח העלייה בכמות הכלואים מאז פרצה המלחמה, יש צורך להאריך את מצב החירום הכליאתי שמאפשר לכלוא אסירים בתנאים מחמירים יותר. הוראת השעה מוארכת ב- 18 ימים והיא תתחדש בהמשך ככל שיהיה צורך בכך. הרף לקליטת אסירים של שב"ס עומד על 20 אלף אסירים כלואים בבתי הכלא. יש משמעויות ביטחוניות לריבוי אסירים בתוך מתחמי הכליאה. המל"ל צפוי להתכנס לדון בסוגייה זאת כבר מחר. סוגיית צפיפות האסירים רלוונטית לדרגים הכי בכירים של המדינה".

ח"כ סוכות בדיון בוועדה לביטחון לאומי  (ללא קרדיט)
ח"כ סוכות בדיון בוועדה לביטחון לאומי
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח