מבזקיםפוליטי / מדיני

ארדן מזהיר: "המציאות בגבולה הצפוני של ישראלי מגיעה לנקודת האין חזור"

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה היום (שישי) לדיון חירום לבקשת איחוד האמירויות על רקע "ההסלמה בגדה המערבית; 'אלימות מתנחלים' והגברת הפשיטות הישראליות בערי הגדה המערבית" (לדברי האמירתים).

שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן תקף בחריפות את נושאי הדיון ואמר: "אני המום מעצם קיום הדיון. אני נדהם מהשקרים שמופצים כאן ומהפער העצום מול המציאות בשטח."

השגריר התייחס להתעלמות המועצה מהתקפות הטרור משטח לבנון: "מדוע כאשר ישראלים מותקפים על ידי חיזבאללה המועצה הזו שותקת? המציאות בגבולה הצפוני של ישראלי מגיעה לנקודת האין חזור. 50,000 אזרחים ישראלים נעקרו מבתיהם בישובים בגבול הצפוני של ישראל בגלל מתקפות חיזבאללה מלבנון. אם המתקפות הללו ימשיכו המצב יסלים עד כדי מלחמה בהיקף מלא. לבנון תצטרך לתת את הדין על התוקפנות שמגיעה משטחה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בהקשר לטענות על אלימות מתיישבים אמר השגריר: ״ישראלים לא היו ביהודה ושומרון ב-1948, וגם לא ב-1967, אך גם אז הפלסטינים ומדינות ערב פעלו לחיסולה של מדינת ישראל.״

השגריר תיאר את כמות מתקפות הטרור הפלשתינאיות נגד ישראלים ביהודה ושומרון מאז 7.10 והדגיש שהיא גדולה פי 15 ממספר האירועים נגד פלשתינים אך למרות זאת האו״ם מתעלם מהטרור נגד ישראלים ביו״ש: "האו״ם – או שהוא מתעלם או שהוא מעוות את העובדות ביחס לקורבנות הטרור הישראלים. האו״ם הפך למנוע המרכזי מאחורי התופעה החולנית שאנו עדים לה כעת."

השגריר בדבריו התייחס גם להכחשת הטבח: "מאז זוועות ה-7.10 האו"ם מתכחש לאונס והאלימות המינית שבוצעה על ידי חמאס והפך למשת״פ של אנטישמיים וארגוני טרור. הסיבה היא שחיי ישראלים לא חשובים בעיניי האו״ם. חיי ישראלים אינם חשובים עבורכם!"

השגריר השווה את התנהגות המועצה, לשיכור שאיבד את המפתחות שלו בפארק אבל מחפש אותם מתחת לפנס כי שם יש יותר אור: ״אתם כל הזמן נגררים לחפש מתחת לפנס הרחוב. העיוותים של סוכנויות האו"ם גוררים אתכם לחפש מתחת לפנס הרחוב. אבל אין מה למצוא מתחת לפנס הרחוב. זה אולי קל לבלות את הזמן מתחתיו אבל אין שם כלום. היום שוב נגררתם לכאן על ידי הליגה הערבית, כדי שתקבלו את הרושם שליבת הסכסוך היא לא הטרור הפלסטיני, אלא פעולות ההגנה העצמית של ישראל מפניו".

לבסוף, השגריר ארדן הקריא את שמות 129 החטופים המוחזקים בשבי החמאס וסיכם: ״זו הסיבה שבגינה ישראל נלחמת בעזה נגד החמאס וכולכם צריכים להילחם למען שחרורם אם אתם רוצים שהמלחמה בעזה תסתיים. לא ניתן לעולם ולתושבי עזה לשכוח את החטופים שלנו. כולם צריכים להכיר את שמותיהם״

השגריר גלעד ארדן
צילום: ÜN photo / Evan Schneider
צילום: ÜN photo / Evan Schneider
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח