חדשות הארץמבזקים

דגן זועם: "הלוחמים הללו מסכנים את חייהם, לא יכול להיות שהם יופלו"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שלח הבוקר (חמישי) מכתב דחוף לראש אכ"א אלוף יניב עשור, בו הוא דורש לבטל את הדרת לוחמי ההגמ"ר המשרתים בכיתות הכוננות בישובי יו"ש ותופסים קו ביהודה ושומרון ממערך ההטבות ומענקים בשווי 7 מליארד ש"ח ללוחמי המילואים.

אמש נוצרה סערה כאשר הסתמן כי צפויה אפלייה בנושא ההטבות לחיילי המילואים וכי מתווה ההטבות מדיר את לוחמי ההגמ"ר (ההגנה המרחבית). לוחמי הגמ"ר מהשומרון פנו בנושא לראש מועצת שומרון. דגן שוחח בנושא עם גורמים בכירים במערכת הבטחון ולאחר מכן הוציא כאמור הוציא מכתב רשמי וחריף לראש אכ"א האלוף יניב עשור.

בין השאר כותב דגן במכתבו: "נדהמנו לגלות, כי בעיני מאן דהו לוחמי ההגמ"ר, המשרתים ביו"ש, שומרים על הישובים, והחלק מהמקרים אף מבצעים פעילות מחוצה להם – מבצעים ומחסומים, אותם הלוחמים שגוייסו לשמור, לבצע פעילות מבצעית ולמנוע פלישה של מחבלים, ומבצעים פעולות מגוונות באזור – חלקם על צירים מאוימים ובסמוך לכפרים עוינים, אינם מוגדרים משום מה בהגדרות אגף כח האדם כלוחמים והודרו מסל ההטבות שיוענק ללוחמים."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד הוסיף כי "בכל הכבוד הראוי, זו אפליה כלפי הלוחמים הטובים ביותר שיש, אפליה מוזרה, משפילה ולא לגיטימית. כיצד ניתן להדיר את יחידות ההגמ"ר, שהן יחידות לוחמות לכל דבר ששומרות על הישובים יום ולילה בגשם ובקור וחלקן הלא קטן גם מבצעות סיורים מחסומים ופעילות יזומה מחוץ לשטחי הישובים? האם הדם שלהם פחות אדום משל אחיהם הלוחמים ביחידות המקבילות אליהן? האם הלוחם אריאל בן שטרית מיצהר, שנפצע קשה מירי בהיותו לוחם הגמ"ר איננו לוחם? הלוחמים הללו מסכנים את חייהם והם מביאים ביטחון ביישובים ומחוץ לישובים. לא יכול להיות שהם יופלו אל מול הלוחמים האחרים. אני פונה ומבקש, ואף דורש לתקן את המעוות" – מסכם דגן.

לוחמי ההגמ"ר עם ראש מועצת שומרון - יוסי דגן
לוחמי ההגמ"ר עם ראש מועצת שומרון. צילום: רועי חדי
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח