מבזקיםמשפטי/פלילי

עמדת התביעה הצבאית נדחתה, הקלה נוספת בתנאי מעצרו של אביעד פריג'ה

בבית הדין הצבאי הסתיים לפני זמן קצר (שלישי) הדיון בהמשך תנאי מעצר הבית של לוחם צה"ל אביעד פריג'ה שירה ביובל קסטלמן ז"ל בפיגוע בכניסה לירושלים בתחילת החודש. בית הדין דחה את עמדת התביעה הצבאית והקל פעם נוספת בתנאים, וקבע לאחר בחינת טענות הצדדים ומצב הראיות כי יש לאפשר לפריג'ה לצאת לעבודה. בית הדין גם קיצר את משך הארכת מעצר הבית, לשמונה ימים בלבד.

יובל דורון קסטלמן
צילום: באדיבות המשפחה

במהלך הדיון, הביע בית הדין את מורת רוחו מאי ביצוען ואי קידומן של פעולות חקירה שהוגדרו ע"י התביעה כדחופות, בעוד שפריג'ה עודנו נתון במעצר בית בתנאים המגבילים את חירותו. בית הדין קבע כי "יש השתהות ממשית בביצוע הפעולות" וכי התנהלות זו "איננה מניחה את הדעת".
במהלך הדיון ציינו הסנגורים, עו"ד שלומי ציפורי ורן כהן רוכברגר, כי "עברו של פריג'ה נקי מכל רבב, ומעולם לא היה מעורב בארוע אלים כלשהו, והארוע דנן הוא ארוע מבצעי, ולכן אין ממש מאחורי הטענה בדבר מסוכנות כלשהי הנשקפת ממנו".

פריג'ה עומד על גרסתו בעקביות כי לא ירה במנוח בשום שלב בעת שהרים את ידיו, אלא היה משוכנע כי המנוח הוא המחבל השלישי בזירה, שהארוע עדיין פעיל, ושהמנוח עדיין מסכן אותו ואת האזרחים במקום.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

פריג'ה ממשיך לשתף פעולה באופן מלא עם החקירה, במטרה להביא למיצויה.

ההגנה דורשת לקבל מגורמי החקירה את חומרי הראיות, לרבות הסרטונים שכבר פורסמו בתקשורת, וזאת ע"מ לבחון את הדברים באמצעות מומחים. התביעה הצבאית מסרבת עד כה למסור חומרים כלשהם. בית הדין מתח ביקורת גם על עמדה זו.

זירת פיגוע - פיגוע ירי - ירושלים - שוטרים - לוחמים - זירת אירוע
זירת הפיגוע בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

הגיבור שנטרל את המחבלים מת מפצעיו בבית החולים – שמו הותר לפרסום

Back to top button