חדשות הארץמבזקים

איתמר ז"ל הציל חיים של המון בני אדם – במד"א וגם בצה"ל

ארגון מגן דוד אדום כואב את נפילתו של לוחם ופראמדיק צה"ל ומתנדב מד"א סמ"ר איתמר שמן (21) הי"ד, תושב לפיד שנפל בקרב בדרום רצועת עזה ביום שבת 23.12.23. איתמר ז"ל הותיר אחריו הורים ושתי אחיות ונטמן אתמול (א') בבית העלמין הצבאי במודיעין.

איתמר ז"ל התגייס למסלול פראמדיק צבאי, במטרה להגיע לתפקיד משמעותי ולהציל חיים. במסגרת ההכשרה השתלם איתמר ז"ל בניידות לטיפול נמרץ של מגן דוד אדום, ולאחר שהוסמך כפראמדיק, הקפיד להתנדב במשמרות בתחנת מד"א ולהמשיך להציל את חייהם של רבים. גם בזמן שלחם בעזה במסגרת מלחמת 'חרבות ברזל', איתמר ז"ל התנדב בניידות טיפול נמרץ של מד"א בעת שיצא להתרעננויות קצרות בביתו.

פראמדיק מד"א וחברו מבית הספר, דניס סבצ'נקו, ספד לו: "קשה לי לדבר על איתמר בלשון עבר. הוא היה אדם טוב לב, חיובי וחייכן שתמיד עמד לצד המטופל וגרם לו לסמוך עליו, גם ברגעים הכי קשים. הוא היה מאוד אכפתי וקשוב למטופלים ולצוות והיה בעל לב ענק. הוא הציל חיים של המון בני אדם – גם במד"א וגם במסגרת תפקידו הצבאי. הוא הגיע לעולם הרפואה כי חלם לשרת בתפקיד משמעותי ולעזור – גם על מדים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

פראמדיקית מד"א ליהי גולן: "איתמר ז"ל היה תמיד אופטימי וחייכן. לפני שבועיים כשיצא להתרעננות קצרה בבית מהלחימה בעזה הוא הגיע לתחנה למשמרת ולא ויתר על אף הזדמנות לתרום לכל מי שזקוק לסיוע. הוא היה בעל יחסי אנוש מדהימים עם המטופלים שלו, שאהבו אותו מאוד וידעו שניתן לסמוך עליו. יהי זכרו ברוך".

מנהל מרחב איילון במד"א, אפי בר, ספד לאיתמר שמן ז"ל: "מגן דוד אדום וצה"ל איבדו לוחם ופראמדיק שבכל מסגרת בה פעל ביקש להגיש עזרה ולהציל חיים. אנו כואבים את לכתו ושולחים למשפחתו ויקיריו תנחומים בשעה קשה זו. הוא יחסר לכולנו. יהי זכרו ברוך".

איתמר - שמן - חלל
צילום: מד"א
Back to top button