חדשות הארץמבזקים

בעקבות חידוש הירי לעבר אשקלון: צומצם מתווה החזרה ללימודים בעיר

בהמשך להערכת המצב שכינס הערב (שבת) ראש עריית אשקלון תומר גלאם בחמ״ל העירוני הוחלט על שינויים במתווה החזרה ללימודים פרונטליים זאת בעקבות התחדשות הירי לעבר העיר הערב וביום חמישי האחרון. להחלטה, המהווה החמרה של הנחיות פיקוד העורף, היו שותפים גם פורום ההורים העירוני.

ראש העיר גלאם: "בעקבות הירי שראינו לעבר העיר בימים האחרונים, החלטנו להחמיר את הנחיות פיקוד העורף ולצמצם את מתווה החזרה ללימודים פרונטליים על מנת להפחית את הסיכון של ילדינו ולהגביר את ביטחונם במוסדות החינוך. אנחנו ערים כל העת למצב הביטחוני ולחששות של ההורים ובהתאם לזאת נקיים הערכות מצב מחודשות בנושא".

בהתאם לזאת, יצומצמו מספר השכבות שילמדו בצורה פרונטלית בבתי הספר היסודיים: בימים ראשון ושני, 24-25.12 ילמדו שכבות א׳, ב׳ ו-ג׳, בימים שלישי ורביעי, 26-27.12 ילמדו שכבות א׳, ב׳ ו-ד׳. ביום חמישי 28.12 ילמדו שכבות א׳, ב׳, ה׳ ו-ו׳. ביום שישי 29.12 ילמדו שכבות ה׳ ו-ו׳. באשקלון מדגישים כי בימים בהם לא תתקיים למידה פרונטלית, הלמידה תהיה מרחוק.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כמו כן, גני הילדים ימשיכו כרגיל בפעילות מלאה ללא קפסולות. מערך הצהרונים ייפעל כרגיל עד השעה 17:00 לילדים הרשומים לצהרונים. מסגרות החינוך המיוחד ימשיכו בלמידה רגילה ללא שינויים. בחטיבות הביניים ובעל יסודי ימשיכו במתווה הקיים הכולל 4 שכבות פרונטלי – 2 שכבות חטיבה תחתונה ו-2 שכבות חטיבה עליונה. 2 שכבות ילמדו מרחוק.

המתווה הנ״ל עד להערכת מצב מחודשת שתקיים עיריית אשקלון בהתאם להתפתחויות ולמצב הביטחוני. נוסיף כי גם בימים אלו יימשך התגבור הלימודי והמענה הרגשי לרווחת תלמידי אשקלון הן בלמידה הפרונטלית והן בזום. במקביל, יימשכו הפעילויות ההפגתיות לילדי כיתות ג׳ עד ו׳ במתחם התרבות שהוכן ע״י העירייה באולמות הקולנוע הממוגנים בקניון חוצות.

בית ספר - כיתה - לימודים - תלמידים - שביתה
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

Back to top button