מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: התחזו לחיילי צה"ל, פשטו על תחנת משטרה ואזקו את השוטרים

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתבי אישום נגד חמישה נאשמים, תושבי ירושלים כבני 30-20, וזאת לאחר שפשטו על תחנת משטרה פלסטינית בכפר תקוע וגנבו כלי נשק וחפצים נוספים לפני כחודש. במקביל ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

על פי כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד נהורא לוי מפרקליטות מחוז ירושלים, לאחר תכנון מקדים שערכו הנאשמים, הם הגיעו לבושים בבגדים בצבעי ירוק זית ושחור, הדומים למדי צה"ל, ומצוידים ברעלות פנים ובחפצים הנחזים להיות כלי נשק ובמכשירי קשר ונכנסו לתחנת המשטרה הפלסטינית בתקוע וזאת לאחר שסיכמו ביניהם לדבר רק בעברית על מנת לטשטש את זהותם.

הנאשמים אזקו את השוטרים בתחנה והכניסו אותם לחדר ריק, הורו למנהל התחנה בעת שהם מצמידים לראשו חפץ הנחזה להיות אקדח, לפתוח את הכספת ולקחו ממנה אקדחים, רובים, פצצות גז, וסטים, אלות ואזיקים מברזל. את הציוד שגנבו העמיסו לרכבים שהיו ברשותם, נמלטו מהמקום, השמידו את הרכבים ששימשו אותם וכן את העלו באש את הבגדים אותם לבשו.

כתבי האישום מייחסים לנאשמים (כל אחד על פי חלקו) ביצוע עבירות של נשיאה והובלת נשק בצוותא, גניבת נשק בצוותא, שוד בצוותא, כליאת שווא בצוותא, השמדת ראיה בצוותא והתחזות לחייל.

מעצר חשוד - אזיקים
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Back to top button