חדשות הארץמבזקים

הצוואה המצמררת של בן זוסמן ז"ל נחשפת: "אל תפרו את המילים שלי"

רס"ל (מיל') בן זוסמן ז"ל, בן 22 במותו, נפל בתחילת החודש (3.12.2023, כ' בכסלו התשפ"ד) בקרב בצפון רצועת עזה. זוסמן ז"ל מירושלים היה לוחם בגדוד ההנדסה הקרבית 7071, בחטיבה 401 ('עוצבת עקבות הברזל'). הועלה מדרגת סמ"ר לדרגת רס"ל (במיל') לאחר מותו. יום למחרת הוא נערכה הלוויתו בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

רס"ל (מיל') בן זוסמן ז"ל
רס"ל (מיל') בן זוסמן ז"ל. צילום: דו"צ

הצוואה המצמררת של בן זוסמן ז"ל מתפרסמת כעת וכך הוא כתב: "אני כותב לכם את ההודעה הזו בדרך לבסיס. אם אתם קוראים את זה כנראה שקרה לי משהו. כמו שאתם מכירים אותי, כנראה אין מאושר ממני כרגע. לא סתם הייתי ממש לקראת הגשמת החלום שלי בקרוב. אני שמח ומודה על הזכות שתהיה לי להגן על הארץ היפה שלנו ועל עם ישראל.

גם אם יקרה לי משהו, אני לא מרשה לכם לשקוע בעצב. הייתה לי הזכות להגשים את החלום והייעוד שלי ותהיו בטוחים שאני מסתכל עליכם מלמעלה ומחייך חיוך ענק. כנראה שאשב ליד סבא ונשלים קצת פערים, כל אחד יספר על החוויות שלו ומה השתנה בין מלחמה למלחמה. אולי גם נדבר קצת פוליטיקה, נשאל אותו מה דעתו.

אם חס וחלילה אתם יושבים שבעה, תהפכו אותה לשבוע של חברים, משפחה וכיף. שיהיה אוכל, בשרי כמובן, בירות, שתייה מתוקה, גרעינים, תה וכמובן כמובן עוגיות של אמא. תעשו צחוקים, תשמעו סיפורים, תפגשו את כל שאר החברים שלי שעוד לא ראיתם. וואלה? מקנא בכם. הייתי רוצה לשבת שם לראות את כולם.

עוד נקודה חשובה מאוד מאוד. אם חלילה אפול בשבי, חי או מת. אני לא מוכן שחייל או אזרח אחד יפגעו בגלל איזו עסקה לשחרורי. אני לא מרשה לכם לא לנהל קמפיין או מאבק או משהו כזה. לא מוכן שישוחררו מחבלים תמורתי. בשום דרך, צורה או עסקה. אל תפרו את המילים שלי בבקשה.

אני אגיד את זה שוב, יצאתי מהבית בלי שבכלל זומנתי למילואים. אני מלא גאווה ותחושת שליחות ותמיד אמרתי שאם אצטרך למות הלוואי וזה יהיה בהגנה על אחרים ועל המדינה. ירושלים, הפקדתי שומרים, שיום יגיע ואהיה אחד מהם".

רס"ל (מיל') בן זוסמן ז"ל
רס"ל (מיל') בן זוסמן ז"ל
Back to top button