חדשות חוץמבזקים

ארנולד שוורצנגר: חמאס התנהג בברבריות, חשוב שכולנו נעמוד לצד ישראל

בצל הפרת הפסקת האש, השחקן והמושל לשעבר ארנולד שוורצנגר נפגש עם משפחות החטופים והנעדרים בלוס אנג'לס. המשפחות קראו לשחקן ולמושל קליפורניה לשעבר: "תמשיכו ללחוץ בכדי להגיע לעסקה, אנחנו רוצים את יקירינו בבית". המושל לשעבר קרא להחזרת החטופים והוסיף "חשוב שכולנו נעמוד לצד ישראל".

השחקן והמושל לשעבר ארנולד שוורצנגר נפגש היום (שישי) עם בני משפחה של בני ערובה ישראלים המוחזקים על ידי חמאס ברצועת עזה. הנציגים היו קרובי משפחה של בני הערובה עמית שני, אלקנה בוחבוט וליאור רודאף.

המפגש אורגן על ידי מוזיאון הסובלנות ירושלים (MOTJ) ובהשתתפות יו"ר משותף של MOTJ הרב מרווין הייר בתמיכתו של נאמן MOTJ סילבן אדמס.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ארנולד שוורצנגר פתח את דבריו ואמר: "הם יחזרו. אנחנו חייבים לעשות כל שביכולתנו בכדי לסייע בשחרורם ולהבטיח שהם יחזרו ליקיריהם. ישראל עושה מה שכל מדינה הייתה עושה – מגנה על עצמה מול הרוע הטהור וחשוב שכולנו נעמוד למען מדינת ישראל בשעת צרה. הסיפורים ששמענו פה הם טראגיים ואכזריים, אני שמח שיכולתי לתת למשפחות מקום להשמיע את קולן. חמאס התנהג בברבריות והוכיח שזה מה שרוע ושנאה יכולים לעשות"

המושל לשעבר שוורצנגר הוסיף: "אנחנו צריכים להיות ברורים גם לגבי אנטישמיות. אין לו מקום בחברה שלנו וצריך לעקור אותו מהבסיס. אנטישמיות היא רוע קדום שאי אפשר לתת לו לחיות. לכולנו יש אחריות להיות ברורים בנושא הזה ולדאוג שיהודים באמריקה ובעולם ירגישו בטוחים".

מייסד מרכז שמעון ויזנטל, מוזיאון הסובלנות בירושלים ולוס אנג'לס, הרב מרווין הייר אמר: "היהודים ברחבי העולם עומדים לצד משפחות החטופים בשעת צרה. מדינת ישראל עושה מה שכל דמוקרטיה הייתה עושה, כדי להגן על אזרחיה מפני טרוריסטים ורוצחי המונים בלתי אנושיים. חובה על כולנו לעמוד לצד ישראל במאבקה נגד כוחות הרשע והשנאה".

אלה שני, בת דודתו של עמית שני ששוחרר לפני כמה ימים לאחר שנחטף ב-7 באוקטובר על ידי חמאס: "הגענו לפה כדי להשמיע עדות, עדות קשה על מה שאנחנו ויקירינו עברנו בשבעה באוקטובר. בן דודי עמית הוחזק בעזה במשך כ50 ימים, מבלי שידענו מה מצבו ובאיזה תנאים הוא מוחזק. לפני כמה ימים, קיבלנו הודעה על שחרורו – אני יכולה להיות איתו ולתת לו חיבוק ענקי, אבל חשוב לי להמשיך ולהפיץ את הסיפור, יש יותר מ-120 חטופים ברצועת עזה ואנחנו רוצים להחזיר את כולם הביתה, עכשיו".

בר רודאיף, שאביו ליאור נעדר מאז השבעה באוקטובר וככל הנראה נחטף על ידי חמאס: "קודם כל, חשוב לי להגיד שאבא שלי היה משתגע אם הוא היה יודע שאני פה, הוא מעריץ גדול שלך מר שוורצנגר ואני יודע שהמפגש הזה יעלה לו חיוך כשהוא יחזור. אבא שלי ליאור היה הראשון שמגיע כדי לעזור, ככה גם היה בשבעה באוקטובר. שמענו ממנו פעם אחרונה באזור השעה 8 בבוקר אבל מאז נעלמו עקובתיו. הוא ככל הנראה נמצא בידי חמאס, בלי התרופות שלו ובלי המשקפיים שלו שנמצאו בקיבוץ. אנחנו מבקשים מכולם להפיץ את המסר, לעשות כל דבר כדי להעלות את המודעות ולעזור לנו להחזיר את אוהבים שלנו הביתה".

אור ויעקב בוחבוט, שאחיו אלקנה בוחבוט נחטף מהמסיבה ברעים: "אלקנה הוא הבחור התמים, הטוב והנדיב ביותר שאני מכיר. הוא איש משפחה ויעשה הכל עבורו אשתו והבן שלו בן ה-3. אקלנה הלך באותו שבת שחורה למסיבה כדי לפרנס את משפחתו, וברגע אחד מצא את עצמו חטוף בעזה. אנחנו ראינו אותו בסרטון של חמאס כשהוא כפות ונראה שהוא קיבל מכות. אנחנו מבקשים שיעשו הכל כדי שהוא יחזור הביתה, אנחנו עוברים גיהנום ורוצים לראות אותו בחזרה עם המשפחה".

מטה משפחות החטופים - ארנולד שוורצנגר
צילום: מטה המשפחות
צילום: מטה המשפחות
צילום: מטה המשפחות
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח