מבזקיםצבא וביטחון

שר הביטחון: “נידרש להכרעות קשות וחשובות בימים הקרובים”

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע היום (שלישי) לאוגדת עזה, וקיים הערכת מצב מבצעית עם מפקד פיקוד הדרום האלוף ירון פינקלמן ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף אבי רוזנפלד. לאחר מכן, השר גלנט ביקר בחמ״ל התצפיות של נחל עוז שהוקם במפקדת האוגדה, ושוחח עם התצפיתניות.

שר הביטחון גלנט אמר עם סיום ביקורו בדרום: “סיימתי כעת ביקור בגזרת הדרום, הייתי גם במפקדת אוגדת עזה. ראיתי מתוך חמ”ל התצפיות גם את הכוחות שנמצאים בפנים וגם את הבנות שנמצאות כאן, מאחור. ואני רואה את השילוב בין התקפה לבין הגנה. הכוחות נחלמים בחזית ומקבלים גיבוי מחמ”ל התצפיות של נחל עוז, שנמצא כעת במפקדת האוגדה, ומבצע עבודה מצוינת. כמו ששיקמנו ושיפצנו והקמנו מחדש את חמ”ל התצפיות, כך נעשה בכל עוטף עזה, ולא ירחק היום ונחזיר את כל היישובים ואת כל המקומות”.

זיק זק - הרשמה לרשת החברתית

עוד הוסיף כי “החיילים מתמרנים בעומק השטח, הם עושים עבודה מצוינת. הנחישות שלהם, ביחד עם הדייקנות, השילוב בין כוחות יבשה, אוויר וים, יחד עם מודיעין מדויק מביא לתוצאות בלתי רגילות ואני משבח את חיילי צה”ל, את אנשי שירות הביטחון הכללי, את כל הגופים הביטחוניים שעושים עבודה למופת. ככל שמעמיקים את הפעולה הזו, אנחנו רואים את האכזריות של החמאס.”

שר הביטחון ציין כי “כל הפירים בנויים מתחת לבתי חולים, כל המנהרות ההתקפיות וההגנתיות נמצאות מתחת לבתי ספר, עם חיבור ביניהם, הם לא בוחלים בשום דבר. המפקדות הראשיות מתחת לבתי חולים, תופעה שלא ראינו. אבל בזכות הפעולה הנחושה מאוד של חיילי צה”ל, אנחנו מביאים צעד אחר צעד להכרעת החמאס ולקירוב המצב של חזרת חטופים לבתיהם”.

השר גלנט רמז בעניין עזקת החטופים ואמר: “אני חושב שאנחנו כולנו נידרש להכרעות קשות, חשובות בימים הקרובים. אין רגע שבו לאורך כל המערכה הזו, 45 יום, אני לא חושב על החטופים ואני לא רואה לנגד עיני את הפנים שלהם, של הילדים, של החיילות, של הנשים, של החיילים, של המבוגרים, של ניצולי השואה, של כמי שנמצא כאן”.

לסיום אמר השר גלנט:”אני יודע איזה קושי עובר עליו, איזה קושי עובר על המשפחות. ואני אומר לכם עבורי להביא להחזרת החטופים זאת מטרה עליונה שאעשה כל מאמץ על מנת להגיע אליה”.

שר הביטחון גלנט באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון גלנט באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון גלנט באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
[videopress fwxuxayo]
צילום: שחר יורמן

Back to top button