מבזקיםצבא וביטחון

שר הביטחון: "ככל שיגבר הלחץ על החמאס, גדל הסיכוי להביא את החטופים"

שר הביטחון יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר (שני) הערכת מצב במרחב הדרום של שירות הביטחון הכללי, ובמפקדה הקדמית של אוגדה 162.

שר הביטחון עמד על התקדמות הכוחות בהרחבת הפעולה הקרקעית ברצועת עזה, ועל סגירת המעגלים לחיסול מחבלים וגילוי מידע מודיעני, המושגים באמצעות שיתוף הפעולה בין כוחות צה״ל לאנשי השב״כ.

שר הביטחון גלנט אמר בתום הביקור: "בתום ביקור באוגדה 162 ובשירות הביטחון הכללי, אני רוצה להגיד כאן כמה מילים על החשיבות, על הערך ועל התרומה האדירה של שב"כ – ראיתי באוגדה 162 את הנחישות והדייקנות הנשענת על מקורות מצוינים של שירות הביטחון הכללי, סגירת המעגלים הזו היא עוצמה מאד חזקה של הכוח שלנו, במודיעין בתמרון ובאש. הפעולה של שב"כ בחקירה של מחבלים שנתפסו בשטח על ידי הכוחות, לצד עבודת הרכזי השב"כ בתוך רצועת עזה עם הכוחות המתמרנים, היא מרכיב מכריע שהופך להיות העיניים שבאמצעותם הכוחות יודעים לאן ללכת".

שר הביטחון הוסיף כי "כל לוחם שמתמרן בשטח מבין שבאמצעות התמרון שלו מושגות שתי מטרות חשובות – ראשית להילחם ולהכריע את החמאס, לפגוע במחבלים, במי ששלוח אותם, במפקדים הבכירים שלהם ובתשתיות שלהם. הם מבינים היטב גם שבפעולה שלהם הם מביאים להחזרת החטופים מוקדם יותר. כל לוחם מבין היטב את מה שכולנו מבינים – ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא תא החטופים. החמאס מבין רק כוח".

לסיום אמר: "אני מסתכל בכל הערכת מצב, בכל דיון ובכל ישיבה על המטרה הזו כמטרה מרכזית – להחזיר את החטופים אל ביתם. זה עומד לנגד עיני -תמונות הילדים, תמונות המשפחות ניצבות כל הזמן בראש סדר העדיפויות".

יואב גלנט - שר הביטחון - שב"כ
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
יואב גלנט - שר הביטחון - שב"כ
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אלעד מלכה
Back to top button