חדשות הארץמבזקים

אושר בקריאה ראשונה: צה"ל ושב"כ יוכלו לחדור למחשב גם ללא ידיעת בעליו

אושר בקריאה ראשונה : הסמכת צה"ל והשב"כ לבצע חדירה לחומר מחשב, אף בלא ידיעת בעל חומר המחשב, לשם סיכול או מניעה של גישה למידע החזותי המופק ממנו. מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הסמכת צבא הגנה לישראל ושירות הביטחון הכללי לביצוע חדירה לחומר מחשב המשמש להפעלת מצלמה נייחת ופעולה בו (הוראת שעה – חרבות ברזל), התשפ"ד 2023. 15 חברי כנסת תמכו בהצעה והיא תועבר לוועדת חוץ וביטחון.

בהצעת החוק מוצע להסמיך את צה"ל ואת השב"כ לחדור לחומר מחשב הנמצא במחשב המפעיל מצלמה נייחת, לשם סיכול או מניעה של גישה למידע החזותי המופק במצלמה, אם יש בו כדי לסכן באופן ממשי את ביטחון המדינה או את רציפות התפקוד המבצעי של צה"ל, בקשר לפעילות במסגרת מלחמת "חרבות ברזל". החוק מוצע כהוראת שעה לשישה חודשים, עם אפשרות להארכה.

בדברי ההסבר לחוק נכתב: "במסגרת הפעולות הצבאיות המשמעותיות המתמשכות קיים חשש ממשי מפני גישה של גורמי אויב למידע חזותי המופק ממצלמות נייחות, שיש בה כדי לסכן באופן ממשי את ביטחון המדינה ואת רציפות התפקוד המבצעי של צה"ל וכן את ביטחון המדינה לפי ייעוד שירות הביטחון. לפיכך, עלה צורך בהסמכת חיילים בצה"ל ובהסמכת עובדי שב"כ, בעלי מיומנות נדרשת, לבצע חדירה לחומר מחשב המשמש להפעלת מצלמה נייחת כאמור, ולבצע פעולה בו, אף בלא ידיעת בעל חומר המחשב".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מודיעין - 8200 - סייבר
אילוסטרציה. צילום: דובר צה"ל

Back to top button