בידורמבזקים

גיא פלג: "רוטמן יודע שאם התרשומת תתפרסם הוא ילך הביתה"

לאחר הסערה שהתחוללה אתמול (רביעי) בעקבות דבריו של יו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן, שעל פי הדיווח של כתב ערוץ 12 גיא פלג, אמר רוטמן כי "דם הנרצחים בחווארה אדום יותר מדם הנרצחים ב-7 באוקטובר", הודיע הלילה ח"כ רוטמן כי שיגר מכתב התרעה לפני הגשת תביעת דיבה כנגד הכתב פלג ומנכ"ל ערוץ 12 אבי וייס, זאת לאחר שהכחיש כי אמר את הדברים המיוחסים לו.

פלג מצידו הגיב בעמוד הטוויטר שלו: "מזמין את ח"כ שמחה רוטמן לתבוע אותי על פגיעה בשמו הטוב. בטוחני כי גורמי שב"כ ומשרד המשפטים יבהירו את שנאמר בדיון. אציין כי בניגוד לציוץ של ח"כ רוטמן הוא דווקא שוחח איתי, ארוכות , במענה לפנייתי לפני השידור (עוד לפני שהשתתף בהלוויה). רוטמן בחר שלא להגיב לפרסום בטענה מוזרה, בזמן שאנשיו מנסים לברר מולי אם בכוונתי לשדר הקלטה."

בראיון שהעניק רוטמן בערוץ 14, לאחר שהודיע על המכתב ששיגר לגיא פלג ומנכ"ל ערוץ 12, אמר כי מדובר ב"ניסיון נבזי לפצל את העם ואת האחים שלוחמים זה לצד זה, כאילו יש מישהו שסוחר בדם ואומר זה שווה יותר מזה. מישהו חלם לומר דבר כזה? ולכן אם לא יתנצלו – תהיה תביעה. איפה האחריות של כלי תקשורת בזמן מלחמה? בזמן מלחמה לפגוע במשפחות מבארי? איזה ראש מעוות צריך בשביל לפרסם דבר כזה. איך עושים דבר כזה למשפחות?"

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הערב הכתב גיא פלג התעקש במהדורה המרכזית בערוץ 12 שאכן רוטמן אמר את הדברים, "אמר גם אמר את הדברים. הוא יודע שזה צריך להיות אקורד הסיום של הקריירה שלו. כי הרי לא מתקבל על הדעת שנבחר ציבור במדינת ישראל יאמר את הדברים האלה. אבל מה שמחה רוטמן עושה? הוא מכחיש והוא מאיים כי הוא חושב שאנחנו נרתע, וייתכן שגם יגיש תביעת לשון הרע משום שהוא יודע שהחבר שלו יריב לוין שר המשפטים, חנק את מערכת המשפט והדיונים ידחו לפרק זמן ארוך ביותר וביום של לאחר המלחמה יהיה צוואר בקבוק ענק ואז הוא חושב שביום מן הימים תתברר תביעת הדיבה שלו ועד אז הלהבות ישכחו".

גיא פלג
גיא פלג. צילום: אייל בנייש

פלג אמר באופן נחרץ כי רוטמן: "אמר גם אמר את הדברים האלה. יותר מזה אנשים שהיו איתו בפגישה נבהלו כששמעו את הדברים, העירו לו והוא התנצל. ויש לי גם הצעה לייעל את הדיון, למה לשמחה רוטמן לתבוע אותי ולקבל פסק דין לטובתו, כך הוא חושב בעוד שנה… להבנתי יש תרשומת של הדברים… למה שחבר הכנסת רוטמן לא יפנה למשרד המשפטים ולשירות הביטחון הכללי וישאל אותם שאלת תם: "האם במקרה מי מאנשיכם יש לו את התרשומת של הדיון, אם כן תנו לי אותה." הוא לא יעשה את זה משום שהוא יודע שיש תרשומת וגם מה כתוב בתרשומת והוא יודע שאם התרשומת הזו תתפרסם הוא ילך הביתה".

Back to top button