מבזקיםמשפטי/פלילי

הפרקליטות נגד ההסתה לטרור: שני כתבי אישום נוספים הוגשו

מאמצי פרקליטות המדינה להילחם בעבירות ההסתה והתמיכה בטרור במסגרת מלחמת "חרבות ברזל" נמשכים: פרקליטות חיפה (פלילי) הגישה היום לבית משפט השלום בחיפה שני כתבי אישום בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, וכן בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. כתבי האישום אושרו ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, והם מצטרפים ל-18 כתבי אישום דומים שהוגשו עד כה מתחילת הלחימה.

כתב אישום ראשון הוגש נגד יאסמין קאדורה, תושבת נחף בשנות ה-30 לחייה, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, שהעלתה לסטאטוס הווטסאפ שלה בבוקר ה-7 באוקטובר דברי שבח, תמיכה, אהדה והזדהות עם ארגון חמאס, שם נרשם כך: "הבוקר גאווה שלא תישכח, 7.10.23, אלוהים תן להם לנצח ותשמור עליהם". בכתב האישום נאמר, כי השילוב של תוכן הדברים ונסיבות הפרסום מהווה אפשרות ממשית לעשיית מעשה אלימות או טרור.

כתב אישום שני הוגש נגד כותיבה עטור, תושב ראמה בשנות ה-20 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, שפרסם שני פוסטים ב"סטורי" של הפייסבוק שלו, ובהן דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור וכן הזדהות עם ארגון חמאס. בפרסום הראשון, העלה עטור תמונה בה נראים מספר פעילי הזרוע הצבאית של חמאס חמושים בנשק ועליה הכיתוב: "בין המאמינים יש גברים שנכונים למה שהם כרתו עם אלוהים". בפוסט השני, העלה סרטון, בו נראים פעילי טרור העומדים ליד משגרי רקטות, נכתב: "אנחנו לא באנו לכאן כדי להיות שהידים, אנחנו באנו לכאן כדי להילחם; אנחנו לא באנו לכאן כדי להרוג גברים; באנו לכאן כדי להגן על הדגל שלנו; באנו כדי לחיות ולהתקיים".

כתבי האישום הוגשו באמצעות עו"ד יוסי גימפל. חקירתם המהירה של המקרים והגשת כתב האישום הם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית. הפרקליטות תפעל במלוא הכוח נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, או שיזדהה עם ארגון טרור.

בית משפט - כתב אישום
אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button