מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: פעיל חמאס וקרוב משפחתו העבירו כספים לארגון הטרור

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לאחרונה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד חדר בעראני (35) ומוחמד נימר (19), תושבי ירושלים וענתא החדשה, זאת לאחר שהיו מעורבים בהעברת כספים עבור ארגון חמאס.

על פי כתב אישום, שהוגש באמצעות עו"ד ישי זיגמן, במהלך התכתבות בפייסבוק ובאמצעות הטלגרם בין הנאשם בערני לבין אדם שהציג עצמו כפעיל חמאס, התבקש הנאשם לבצע פיגוע ירי לעבר מטרות ישראליות או להירתם לטובת ביצוע פיגוע, הנאשם סרב לכך אך הסכים להעביר כספים עבור ארגון חמאס.

בעקבות הוראתו של פעיל חמאס נסע הנאשם לרמאללה, יחד עם קרוב משפחתו הנאשם נימר, במטרה להעביר כספים. ברמאללה הועברו אליו 16,000 שקלים ואת הכסף הטמין במקום הסמוך לביתו. בחודש שעבר התבקש הנאשם על ידי פעיל החמאס להעביר את הכסף לאדם בעזרייה, והנאשם העביר לו 11,000 שקלים. זאת לאחר שפעיל חמאס הורה לו לקחת 3,000 שקלים מהכספים וציין כי הם במתנה מהארגון.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור וסיוע לאיסור פעולה ברכוש למטרות טרור. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

כסף - שטרות - מזומן
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button