מבזקיםמשפטי/פלילי

חגיגת ההברחות של חודש תשרי – זה מה שמצאו המפקחים סמוך לבית לחם

חגי תשרי מהווים שם נרדף לחגיגת קניות בשווקים וברשתות השיווק, הקורצת למבריחי המזון משטחי הרשות הפלסטינאית לפעול ולעשות "רווח קל" על חשבון בריאות הצרכנים. יחידת האכיפה והחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות, פעולת בימים אלו במתכונת מוגברת על מנת למנוע הברחות אלו מלהגיע אל הצרכנים.

במקרה הראשון, מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות חשפו ניסיון להברחת דגים ופירות ים מרצועת עזה לתוך שטחי מדינת ישראל. על פי החשד, מקור הדגים הוא מצרים אשר הועברו לרצועת עזה, והתכנון היה להבריחם לתוך שטחי ישראל דרך העברת התוצרת מעזה לאזור יהודה ושומרון משם החלפת המשאיות למשאיות עם לוחיות ישראליות לצורך כניסה "חלקה" לישראל. שתי המשאיות שהעבירו את הסחורה נתפסו במעברי יהודה ושומרון, ובהן חשפו המפקחים כ-6 טון דגים ופירות ים מצוננים, שאינם נמצאים תחת פיקוח, ובניהם: לוקוסים, מוסר ים, דגי דניס, חסילונים, סרטנים כחולים ודיונונים. מחקירה ראשונית התברר כי התוצרת הייתה מיועדת למסעדות ולחנויות בכל רחבי ישראל. כנגד הנהגים נפתח הליך משפטי וכלל התוצרת תועבר להשמדה.

הברחת דגים
צילום: משרד החקלאות

במקרה השני, במסגרת פעילות יזומה של מפקחי משרד החקלאות יחד עם חטמ"ר עציון, כוח של מג"ב איו"ש, תחנת משטרת עציון, וצוות חילוט מחוז ש"י, פשטו על מחסן ביצים באל-ח'דר, בנפת בית לחם, שהתגלה כי מזייף ומאחסן ביצים פלסטיניות באמצעות מכונת החתמה הנמצאת במקום. המחסן שימש כמכון מיון לא מורשה שמטביע על הביצים חותמות של משווקים ישראלים מורשים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
הברחת ביצים
צילום: משרד החקלאות ומג"ב

בנוסף נמצאו במקום 3,000 תבניות ביצים (כ-90,000 יחידות ביצים) החתומות בחותמת של משווק ישראלי עם תאריכי ייצור עדכניים. הביצים היו מיועדות לשיווק לתוך שטחי ישראל תוך סכנה בריאותית מידית לציבור. כלל הביצים הושמדו, ומכונת ההחתמה הוחרמה. במהלך הפעילות נרשמו הפרות סדר (שכללו יידוי אבנים וירי זיקוקים על הכוחות שפעלו בשטח) שטופלו על ידי שוטרי מג"ב. במחסן לא נמצאו הבעלים וכעת החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף מפקחי משרד החקלאות.

הברחת ביצים
צילום: משרד החקלאות ומג"ב

משרד החקלאות ופיתוח הכפר מחויב לספק לציבור הישראלי מזון טרי ובריא, בהתאם לסטנדרטים שיבטיחו את בריאות הציבור, לצד הגנה על ענפי החי והצומח בישראל מפני מזיקים וגורמי מחלה שעלולים להביא לנזקים בלתי הפיכים. בהתאם לכך, על פי חוק לא ניתן לשווק בישראל מוצרים מהחי שלא ניתן לפקח על כל שרשרת הגידול והייצור שלהם.

Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח