מבזקיםפוליטי / מדיני

"מופע שאם היה מתקיים בכל עיר אחרת בעולם היינו מכנים אותו אירוע אנטישמי"

יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן התייחס בפתח יום הדיונים הבוקר (רביעי) לאירוע במהלכו רדפו עשרות מפגינים אחרי ראשי ארגון "ראש יהודי" והרב יגאל לוינשטיין וכינה אותו "מופע שאם היה מתקיים בכל עיר אחרת בעולם היינו מכנים אותו אירוע אנטישמי".

ועדת חוקה - דיון - כנסת - שמחה רוטמן
ארכיון. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מדברי יו"ר הוועדה ח"כ שמחה רוטמן: "אני רוצה להביע זעזוע מהאירוע שהתרחש אתמול בת"א כאשר תחת דגלי ישראל וזעקות על דמוקרטיה שוויון וליברליזם, התקיים מופע שאם היה מתקיים בכל עיר אחרת בעולם היינו מכנים אותו אירוע אנטישמי."

עוד אמר: "כאשר אני חווה את הבריונות באופן אישי, אני מקבל את רובה בשתיקה וסוג של סלחנות, לפעמים כן ולפעמים לא. במחאה מול אישי ציבור לפעמים עברו את הגבול אך אפשר להתמודד, אני מאובטח ברמת האיומים הגבוהה. אך כשדבר כזה קורה לפעיל חברתי שנים רבות בעיר, ברב שמגיע לדבר, זה דבר שאסור שיקרה בשום פנים ואופן."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

"מדובר במופע בריונות של סתימת פיות. לא מפתיע שאנשים החוששים חששות דמיוניים לדיקטטורה מפעילים דיקטטורה בפועל, מפתיע שאנשים הקופצים לגנות כל בדל של קצה מעשה מגיבים בשתיקה ועוברים על כך לסדר היום." הוסיף.

לסיום, אמר: "נקיים ישיבות בעניין כדי להבין איך מדינת ישראל אפשרה לקבוצות בריונים להטריד אזרחים ברחוב בשל אמונתם, דתם או דעתם. לא כך פועלת מדינת חוק ולא כך פועלת מדינה דמוקרטית ויהודית".

צילום: דוברות הכנסת

Back to top button