מבזקיםמשפטי/פלילי

שבועיים לאחר הפיגוע באמצעות סכין קצבים בירושלים: הצהרת תובע הוגשה נגד המחבל

בתאריך 6.9.2023 בשעה 15:20, מחבל בן 17 תושב מזרח ירושלים, ירד מאוטובוס סמוך לטיילת שער יפו ועלה במדרגות המקשרות אל הטיילת, כשהוא חמוש בסכין גדולה.

צילום: דוברות המשטרה

בשלב מסויים שלף המחבל את הסכין שברשותו והחל לדקור עוברי אורח. כתוצאה מפיגוע הדקירה אדם אחד נפצע באורח קשה עם פגיעות חודרות ושניים נוספים פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנחבלו קלות, בהם נפגע חרדה.

צילום: דוברות המשטרה

מאבטחים אזרחיים ושוטרים ממרחב דוד של מחוז ירושלים עצרו בתוך זמן קצר את המחבל בסמוך לזירת הפיגוע לאחר שהשליך את הסכין, והוא נאזק והועבר לחקירה במשטרה. הסכין הגדולה באמצעותה ביצע המחבל את הפיגוע נתפסה על ידי המשטרה בסמוך.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות המשטרה

כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים שהגיעו למקום בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן ביצעו סריקות באזור והחלו באיסוף ממצאים. בתום הערכת מצב שקיים ממ״ז ירושלים בזירת הפיגוע, הוטלה חקירת הפיגוע על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

מחקירת פיגוע הדקירה במשטרה, עולה כי המחבל צפה לאחרונה בסרטוני הסתה ברשת ובעקבות כך החליט לבצע את הפיגוע. המחבל פעל לבדו, ומספר דקות קודם לפיגוע שלח המחבל לחברו (שנעצר אף הוא לחקירה) כי הוא מתכוון להיות ״שאהיד״. המחבל נטל סכין קצבים גדולה מביתו השייכת לאביו, עלה על אוטובוס הסמוך לביתו, ירד ממנו בסמוך לשער יפו ושם ביצע את הפיגוע לאחר שארב לקורבנות וניסה לחפש יהודים בכדי לדקור אותם. במהלך הפיגוע, המחבל ניסה לפגוע בחמישה אנשים והצליח לפגוע בשלוש מהם כאמור.

צילום: דוברות המשטרה

מעצרו של המחבל הוארך מעת לעת בבית המשפט לצורך מיצוי החקירה. עם סיום החקירה בימ״ר ירושלים, אתמול (שני) הוגשה נגד המחבל הצהרת תובע ומעצרו הוארך ב-4 ימים נוספים עד לתאריך 21.9. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בגין ניסיונות רצח ממניע טרור.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button