כלכלהמבזקים

הבורסה בניו יורק נצבעה בכחול-לבן: "מי שישקיע בישראל ירוויח בענק"

שר הכלכלה ניר ברקת זכה הלילה (שלישי) לכבוד מיוחד בבורסה לניירות ערך בניו-יורק (NYSE), כאשר נעל את המסחר באמצעות הצלצול בפעמון האייקוני של הבורסה, שמסמן את סגירת המסחר בבורסה הגדולה בעולם. לכבוד הטקס החגיגי במעמד השר ברקת, נצבעה הבורסה האמריקאית כולה בדגלי ישראל בכחול-לבן והנוכחים הריעו לשר הכלכלה הישראלי עת שצלצל בפעמון והכריז על סיום המסחר. לצידו של השר ברקת עמדה לין מרטין, נשיאת הבורסה של ניו-יורק.

הבורסה בניו יורק - ניר ברקת
צילום: הבורסה לניירות ערך של ניו-יורק

שר הכלכלה ניר ברקת: ״אני גאה לעמוד כנציג של מדינת ישראל בבורסה החשובה והגדולה בעולם ולנעול את המסחר. כפי שאמרתי בפגישה עם ראשי הבורסה, מדינת ישראל היא מוקד אסטרטגי עבוד משקיעים, לאור היתרון המובהק שלנו בתחום הטכנולוגי בו טמון העתיד הכלכלי של העולם. כמשקיע לשעבר אני אומר לכל המשקיעים באמריקה – השקעה בישראל היא ההשקעה הטובה ביותר שניתן לעשות. מי שישקיע בישראל ירוויח בענק״.

הבורסה בניו יורק - ניר ברקת
צילום: הבורסה לניירות ערך של ניו-יורק

הבורסה לניירות ערך בניו יורק (New York Stock Exchange), היא הבורסה לניירות ערך הגדולה ביותר בארצות הברית ובעולם בשווי החברות הכולל, והשנייה בגודלה במספר החברות הנסחרות בה אחרי בורסת נאסד"ק. כיום, רווח השימוש בשם הרחוב וול סטריט ככינוי לבורסה עצמה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
הבורסה בניו יורק - ניר ברקת
צילום: הבורסה לניירות ערך של ניו-יורק

נכון לשנת ,2022 נסחרות בבורסה של ניו יורק 2,400 חברות בעלות שווי כולל של כ-30 טריליון דולר. 28 מתוך 30 החברות שמרכיבות את מדד דאו ג'ונס (החברות הציבוריות הגדולות ביותר בארצות הברית), נסחרות בבורסת ניו יורק. כמחצית מהיקף המסחר נערך באופן ממוחשב. המנכ"ל הנוכחי של הבורסה הוא דאנקן ל. ניידראואר. בבורסה בניו-יורק נסחרות קרוב ל-100 חברות ישראליות.

רגע סגירת המסחר והצלחות בפעמון של השר ברקת

Back to top button