חדשות הארץמבזקים

שר הכלכלה ברקת נחת בניו יורק לקראת סדרת פגישות למשיכת השקעות לישראל

הבוקר (שני שעון ניו יורק) נחת שר הכלכלה ניר ברקת בארה"ב לקראת רצף פגישות מקצועיות בבורסה של ניו יורק (NYSE) ועם אנשי עסקים, יזמים וקרנות הון אמריקאים. השר ברקת ישתתף בעצרת האו״ם וינכח בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שר הכלכלה ניר ברקת: ״הפוטנציאל האדיר של מדינת ישראל הביא להצלחות עולמיות וימשיך להביא לעוד הרבה. בימים הקרובים אפגוש את בכירי המשקיעים והיזמים בניו-יורק כדי להציג להם את הפוטנציאל העצום של ישראל ולהביא להשקעות בכלכלה שלנו. כמשקיע לשעבר אני משוכנע שהשקעה בישראל היא ההשקעה הטובה ביותר שאפשר לעשות. העתיד של הכלכלה העולמית נמצא בטכנולוגיה ולישראל כאומת הסטארט-אפ יש יתרון עצום ופוטנציאל אדיר״.

התכנית הלאומית לצמיחה כלכלית שמוביל שר הכלכלה ברקת, מתמקדת בהשקעה ביתרונות היחסיים של מדינת ישראל ויצירת צבירים (קלאסטרים) עסקיים המתמקדים בתחומים מוגדרים. התכנית, המבוססת על המודל של פרופסור מייקל פורטר מאוניברסיטת הארווארד, תושק בכנס מיוחד בשנה הבאה (2024) בניו יורק בהשתתפות חברות ואנשי עסקים. בביקור זה יתמקד השר ברקת בפגישות בנושאי סביבה וקיימות, בינה מלאכותית ופיננסים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ארה"ב היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל ומדובר בשוק החשוב ביותר עבור התעשייה הישראלית כיום. הסחר ההדדי בין המדינות מהווה מעל 35% מהסחר הבינלאומי של ישראל, ומתנהל במסגרת הסכם לאזור סחר חופשי שנחתם בין המדינות ב-1985. בשנת 2022, היקף הסחר בין ישראל לארה"ב עמד על כ-55.5 מיליארד דולר. בהשוואה לשנת 2021, מדובר בעלייה של כ-6% בהיקף הסחר בין שתי המדינות.

על פי מאגר המידע של אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר, בשנת 2022 נרשמו עסקאות השקעה זרות בהיקף כולל של 29.320 מיליארד דולר (ירידה משמעותית לעומת 2021 שהייתה שנת שיא), אך עדיין מעל נתוני 2020, מתוכם כ-21- מיליארד דולר, המהווים 72% מסך ההשקעות הזרות ב 2022, הם מארה"ב.

ניר ברקת
ארכיון. צילום: סיון פרג

Back to top button