מבזקיםסדרות טלוויזיה

20 מיליון ש"ח לעידוד הפקות זרות של סרטים וסדרות טלוויזיה בישראל

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף משרד התיירות, משרד התרבות והספורט, משרד האוצר ומשרד החוץ יוצאת בהקצאה לעידוד הפקת סרטים וסדרות טלוויזיה זרים במדינת ישראל, בהיקף תקציב של עד 20 מיליון. בהתאם לתנאי המסלול, חברות הפקה ישראליות, העומדות בתנאי התוכנית, יהיו זכאיות להשתתפות כספית בשיעור של 30% מסך הוצאות ההפקה, ששולמו במדינת ישראל. בהתאם, ניתן להגיש בקשה עבור הוצאות הפקה מזכות בסכום של לפחות 500,000 שקלים ועד לסכום של 16,600,000 שקלים.

זכאיות להגיש בקשה לסיוע – חברות הפקה ישראליות העומדות בתנאים הבאים: לחברה יש הסכם התקשרות להפקת סרט או סדרה עם תאגיד הפקה זרה. לתאגיד ההפקה הזרה ניסיון מוכח בהפקה ובהפצה של לפחות 2 סרטים או סדרות בחמש השנים האחרונות, שמופיעים במאגר מידע מאושר. החברה לא זכאית לסיוע אחר לפי הוראות החוק לעידוד השקעות הון והיא אינה מקבלת סיוע מכוח חוק הקולנוע. המועד האחרון להגשת בקשות: 31 באוקטובר 2023.

זוהי השנה השנייה לתוכנית החשובה המביאה אתה בשורה משמעותית אשר במרכזה מיתוגה החיובי של ישראל בעולם כמוקד לצילום סרטים וסדרות בינלאומיים, תוך שימוש במשאבי הטבע ואתרי צילום ייחודיים והיסטוריים הקיימים בישראל. לצד זאת, הסיוע, התומך בהפקות, מייצר משרות חדשות לעובדות ועובדים נוספים ובכך מרחיב את מעגל התעסוקה בתחום. לישראל יתרונות רבים בתחום תעשיית הקולנוע והסדרות, בהם תשתית טובה של מתקנים ושירותי הפקה, בעלי מקצוע מיומנים ומאגר זמין של בוגרי בתי ספר לקולנוע מהמובילים בעולם והיא יכולה להוות מוקד משמעותי להפקות זרות לצלם בארץ. הבאת תעשיית ההפקות הזרות לישראל תשמש כמנוף לפיתוח התרבות הישראלית, התיירות הנכנסת וכן לתמיכה כלכלית. בשנת 2022 אושרו בקשות של 12 חברות הפקה ישראליות. מבין ההפקות שבקשתן אושרה נוכל לראות בקרוב שיתופי פעולה עם תאגידי הפקה מובילים כמו: Mediawan, Fremantle Media, Warner Bross (WB), Emjag Productions, Showtime מבית Viacom ועוד.

שר התיירות חיים כץ: "התמיכה בהפקות זרות היא צעד נוסף בפעילות המשרד לעידוד התיירות הנכנסת. התוצרים המצולמים בארץ, נועדו להראות לעולם את היופי והמגוון שיש לנו להציע, לעורר השראה ואת הרצון לחופשה בישראל. צוותי ההפקה והשחקנים המגיעים אלינו מחו"ל, נחשפים לייחודיות הישראלית, הופכים לשגרירים של רצון טוב ומכפילי כוח בפעילות ההסברה והשיווק של המדינה".

ניר ברקת, שר הכלכלה והתעשייה: ״אנו רואים חשיבות רבה בעידוד כניסה של הפקות זרות לצלם בישראל. הדרך להגיע ללבבות של מיליוני בני אדם עוברת דרך המסך, בו ניתן לחשוף צדדים יפים של ישראל, שלא נחשפים חדשות לבקרים בתקשורת הבינלאומית. הפקות זרות גם מביאות איתן עבודה לספקים, לעובדות ועובדים ישראלים רבים, כך שמדובר בהצלחה לכל הצדדים. אנו קוראים לחברות הפקה זרות להציע הצעות ולבוא לצלם סרטים וסדרות במדינת ישראל היפה״.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "אני גאה לתקצב ולתמוך, יחד עם חבריי השרים, בקול הקורא החשוב הזה לעידוד הפקות זרות בקולנוע ובטלוויזיה. באמצעות מיזם זה, המהווה תמריץ כלכלי משמעותי לצילום ולפוסט פרודקשן בישראל, באים לידי ביטוי כוחותינו המקצועיים המעולים ויופיה הקסום של ארצנו האהובה במסכים ברחבי העולם. צילומים, הסרטות והפקות בישראל לא רק שמזרימים כספים לכלכלה שלנו אלא גורמים לקהלים חדשים להתוודע למדינת ישראל מזוויות שונות. תמונות מישראל, על המגוון הרחב של קהילותיה, אנשיה ואתריה, שוות יותר מאלף מילים."

שר החוץ אלי כהן: ״משרד החוץ גאה להיות שותף במיזם הממשלתי המשותף לעידוד הפקות זרות. שגרירי ישראל ברחבי העולם פועלים על מנת לקדם את תדמיתה של ישראל בקרב קהלים שונים והמיזם הזה הוא כלי משמעותי לעבודת הדיפלומטיה הישראלית. המיזם מסייע למצב את מדינת ישראל בחזית העשייה הקולנועית והטלוויזיונית העולמית, מסיע לכלכלה הישראלית ומגדיל את כמות התיירים שיגיעו לארץ בעקבות הצפייה בנופי ארצנו. קידום הפקות זרות בישראל מאפשר לחובבי הקולנוע והטלוויזיה בעולם להכיר בדרך בלתי אמצעית את ישראל ואת החברה הישראלית על כל גווניה״.

מיקי זוהר שר התרבות והספורט
ארכיון. צילום: לע"מ
Back to top button