חדשות הארץמבזקים

ראש אגף מבצעים במשטרה: עלייה במספר ההתרעות לפיגועים ביום כיפור

ראש אגף המבצעים במשטרת ישראל ניצב סיגל בר צבי עדכנה הבוקר (שני) את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה אודות ההיערכות להמשך חגי תשרי ובדגש לקראת יום הכיפורים זאת נוכח עלייה במספר ההתרעות לפיגועים. לדברי ניצב בר צבי כמדי שנה לקראת חגי תשרי, העלתה המשטרה את רמת הכוננות באזורים מסוימים ברחבי המדינה, בדגש על הערים ירושלים, תל אביב ומוקדי התפילות והבילוי.

עוד אמרה ראש אגף המבצעים במשטרה כי "בשבועות שקדמו לחגי תשרי נרשמה עלייה במספר ההתרעות, לנוכח זאת משטרת ישראל ביחד עם כלל ארגוני החירום הלאומיים מקיימת הערכות מצב משותפות בהן נקבע מדרג ההיערכות".

בהמשך דבריה התייחסהניצב בר צבי להתגברות ההסתה לטרור לקראת החגים: "מידי יום מקיימת משטרת ישראל דיונים משותפים עם גורמי ביטחון נוספים בהם שב״כ וצה״ל. העלייה במספר ההתרעות, יחד עם ההסתה לטרור שגברה אף היא לקראת חגי תשרי הביאה אותנו להיערכות מיוחדת שבמסגרתה אלפי שוטרים, לוחמי מג״ב, ומתנדבים נפרסים ברחבי הארץ מידי יום ולאבטח מקומות תפילה, מקומות בילוי ואת הציבור בכלל לאורך כל תקופת החגים.

אנחנו קוראים לציבור שיש ברשותו נשק ומיומן לעשות בו שימוש בעת הצורך, לשאת את נשקו בימים אלו".

מטרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת בתקופה זו היא להבטיח כי כל אזרח בישראל יוכל לטייל, לבלות ולחגוג בבטחה. משטרת ישראל ערוכה לתת את המענה הנדרש בכל מקום ברחבי מדינת ישראל מהאוויר באמצעות מסוקי המערך האווירי, מהים באמצעות כוחות השיטור הימי ומהיבשה באמצעות כלל יחידות השיטור, לוחמים ומתנדבים, לרבות יחידות החילוץ ברחבי הארץ.

ראש אגף המבצעים -במשטרת ישראל, - ניצב סיגל בר צבי.
צילום משטרת ישראל
פעילות - משטרה - חגים
צילום: משטרת ישראל
Back to top button