חדשות הארץמבזקים

מצילים בחוף "זמיר" בחיפה השיבו מכשיר שמיעה שאבד לנער בעומק הים

מצוות השבת אבידה לכבודד ראש השנה. היום (שישי) בשעות הצהריים המוקדמות הגיע לחוף "זמיר" נדב אברמוביץ', בן ה- 12 מחיפה, שהינו כבד שמיעה ואשר נעזר במכשיר שמיעה המוצמד לראשו. נדב, המעיד על עצמו כמי שאוהב את תחום הים והאקסטרים, הגיע עם משפחתו לשחות בערב החג בחוף, בסמוך לתחנת הצלה מספר שתיים

בעת ששחה במים ניתז אחד הגלים על ראשו של נדב והעיף את מכשיר השמיעה ממקומו, תוך שהוא קורע גם את רצועת הביטחון שהתנתקה ממקומה. אביו של נדב פנה לצוות תחנת ההצלה, בבקשה לקבלת עזרה במציאת המכשיר וצוות התחנה, שכלל את מני דניאלי, יוסף עטאללה ופריאל דיין, התגייסו מייד לסייע, הזעיקו מצילים נוספים לסיוע ואף ביקשו את עזרת קהל המתרחצים.

המצילים, לצד המתרחצים שנרתמו, החלו בחיפושים תוך כדי צלילה ואליהם הצטרפו אפילו קהל המשתזפים ששהה על החול ונכנס לים במטרה לעזור למצוא את המכשיר הכה חשוב ויקר. ואולם חרף המאמצים הרבים, לאחר שעה ארוכה המשפחה עזבה את החוף בצער רב, ללא המכשיר.

על אף הסיכויים הקלושים למציאת מכשיר השמיעה, המשיך צוות תחנת ההצלה בחיפושים והבטיח למשפחה שיעשה כל מאמץ כדי שעוד הערב נדב יוכל לשמוח ולשמוע את הברכות בארוחת החג. המצילים לא הפסיקו לרגע בחיפושים ובמאמץ רב, לאחר שעות של חיפושים, אותר המכשיר בעומק הים.

המצילים התקשרו מיד לאביו של נדב ובישרו לו את הבשורה המשמחת.המשפחה חזרה במהירות לחוף וכאשר נדב חיבר את מכשיר השמיעה לאוזנו, המילים הראשונות שלו היו: "אני לא מאמין שזה עדיין עובד".

מנהל אגף החופים יחיאל (חיליק) אמסלם, הודה במילים חמות לצוות המצילים על המחויבות הגבוהה והמסירות לציבור והוסיף, כי "דווקא בימים אלו היה מרגש לראות את הערבות ההדדית, כאשר מצילים, מתרחצים ואזרחים מן השורה, שעברו בחוף, התגייסו לסייע לאזרח שנקלע למצוקה" והוסיף, כי "עוד לא אבדה תקוותנו".

נדב - מצילים - מכשיר שמיעה
צילום: דוברות עריית חיפה
Back to top button