חדשות הארץמבזקים

נתניהו לראשי מערכת הביטחון: "לא לתת לסיפור המופלא שלנו להסתיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (חמישי), לקראת השנה החדשה, הרמות כוסית עם גופי הביטחון: המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, שירות הביטחון הכללי וחברי פורום מטכ"ל. ראש הממשלה נתניהו הדגיש בפני כלל גופי הביטחון את חשיבות אחדות העם וציין כי הוא מתחייב לפעול להגיע להסכמה רחבה ככל הניתן. ראש הממשלה אמר כי יש להשאיר את המחלוקות מחוץ לגופי הביטחון ולשמור על דבקות במטרה לשמירה על ביטחון המדינה וחיזוק מעמדה.

תחילה השתתף ראש הממשלה בטקס במטה המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, להענקת פרס רה"מ תשפ"ג, למבצעי המוסד שמומשו במהלך שנת 2022. את הפרס העניקו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד דוד ברנע לארבעה מבצעים יוצאי דופן אשר תרמו תרומה אסטרטגית ומשמעותית לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. המבצעים הזוכים הינם חוד החנית של עשייה מודיעינית, מבצעית וטכנולוגית של המוסד, ומבטאים ערכים של מסירות, מצוינות וחשיבה פורצת דרך בהתמודדות עם האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל. ראש הממשלה בירך את המצטיינים ואיחל שנה טובה לעובדות ועובדי הארגון ובני משפחותיהם. בטקס התארחו בכירים מגופי הביטחון והמודיעין אשר היו שותפים למימוש המבצעים וחיוניים להצלחתם, בהם צה"ל, שב"כ, מל"ל, משטרת ישראל והתעשיות הביטחוניות.

ראש הממשלה נתניהו לאנשי המוסד: ״אני מאמין בכם, אני סומך עליכם, אני סומך על היכולת שלנו לגייס את כל המשאבים שעומדים לרשותנו בצה"ל, וגם בזרועות אחרות. בראש ובראשונה את הנחישות שלנו כעם לא לתת לסיפור המופלא שלנו להסתיים אחרי 3,500 שנה ע"י משטר אייתולות קיצוני שיאיים עם נשק גרעיני וטילים בין-יבשתיים על העולם כולו. אני רוצה לברך אתכם, את המשפחות שלכם בשנה טובה, מתוקה, בשנת שלום ואחדות, אבל מעל הכל בהמשך עשייה, ומעל זה בהמשך הצלחה. שנה טובה״.

בהמשך, הגיע ראש הממשלה נתניהו למטה שירות הביטחון הכללי ונפגש עם ראש השב״כ רונן בר ופורום ההנהלה הבכיר של השירות. ראש הממשלה קיבל סקירה אודות פרויקטים ומבצעים חדשניים ופורצי דרך בעולמות המודיעיניים והמבצעיים, ובירך את שתי חברות מטה השירות החדשות (מקבילות לדרגת אלוף בצה"ל), אשר נכנסו השבוע לתפקידן. ראש הממשלה נתניהו לבכירי השב״כ:״לשב"כ יש מטלה אדירה, ויש גם הצלחה אדירה. המטלה היא קודם כל להגן על חיי אזרחי ישראל. ההצלחה היא – כמה? קרוב ל-200 מחבלים שנהרגו ולמעלה מ-2,000 שנעצרו, ומאות רבות של סיכולים במהלך השנה. אני יודע איך אתם עובדים סביב השעון כדי לסכל אירועים, ואחר כך כדי למצוא את המרצחים וגם את המשלחים״.

לסיום, נפגש ראש הממשלה נתניהו עם חברי פורום מטכ"ל, להרמת כוסית לרגל ראש השנה ולציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים, יחד עם שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי, בקריה בתל אביב. במסגרת המפגש הציגו חברי הפורום את עיקרי התר"ש המתוכננת לשנים הבאות. ראש הממשלה נתניהו לפורום מטכ״ל: ״שר הביטחון, הרמטכ"ל וחברי המטה הכללי. אני רוצה לאחל לכם ולכולנו שנה טובה, שנה שבה נקטין את הפירוד בעם ונגדיל את הייחוד בו. אני חושב שהדבר הזה יכול להתבצע, כשאנחנו זוכרים שיש לנו עם אחד, מדינה אחת, צבא אחד, עם עבר משותף ועם עתיד משותף. את העתיד הזה אנחנו צריכים להבטיח. יש לנו אתגרים גדולים והזדמנויות גדולות. הזדמנויות גדולות להרחבת מעגל השלום, ואתגר גדול מצד איראן וגרורותיה שרוצים, לא רק למנוע את השלום הזה, אלא לפעול להכחדתה של מדינת ישראל. אני רוצה לברך את צבא הגנה לישראל, ממפקדיו הבכירים ביותר ועד החייל האחרון, על הפעולה הנמרצת והבלתי פוסקת, שהם עושים כדי להגן עלינו, להגן על המדינה שלנו. אני מאחל לנו שנצליח גם במשימה. אני מאחל לנו המשך הצלחה, המשך עשייה ושנה טובה. תודה רבה לכם״.

הרמת כוסית רוהמ עם גופי הביטחון
קרדיט: קובי גדעון /לע"מ
הרמת כוסית רוהמ עם גופי הביטחון
קרדיט: קובי גדעון /לע"מ
הרמת כוסית רוהמ עם גופי הביטחון
קרדיט: קובי גדעון /לע"מ
הרמת כוסית רוהמ עם גופי הביטחון
קרדיט: קובי גדעון /לע"מ
Back to top button