חדשות הארץמבזקים

הושג הסכם ביניים עם ארגון המורים: העיצומים יבוטלו

הסכם ביניים הושג היום (שלישי) עם עובדי ההוראה בחטיבות העליונות, ברפורמת עוז לתמורה, אשר יקבלו מקדמה בסכום של 2,400 ₪ למשרה מלאה. כמו כן, עד ליום 1.12.2023 ינוסח הסכם קיבוצי המפרט את ההבנות אליהן הגיעו המעסיקים וארגון המורים ביום 31.8.2023, שאיפשרו את פתיחת שנת הלימודים כסדרה.

עיקרי ההסכם:
– תשלום מקדמה במשכורת חודש ספטמבר לעובדי ההוראה בחטיבות העליונות על סך 2,400 ש"ח לעובד הוראה במשרה מלאה המועסק בתנאי רפורמת 'עוז לתמורה' ו-1,500 ₪ לעובד הוראה במשרה מלאה שמועסק שלא בתנאי רפורמת 'עוז לתמורה'. מקדמה זו תנוכה בהתאם להסכם הקיבוצי שייחתם.

– לוח החופשות לשנת הלימודים תשפ"ד בחטיבות העליונות במגזר היהודי ישונה כך שבימים שבין יום כיפור לסוכות לא יתקיימו לימודים, ואילו בימי איסרו-חג פסח, איסרו-חג שבועות ותענית אסתר יתקיימו לימודים. הצדדים ימשיכו לדון על התאמת לוח החופשות משנת תשפ"ה והלאה במסגרת ההסכם הקיבוצי שייחתם.

– סכום חד פעמי של 50 מיליון ש"ח יועבר לקרן הרווחה של ארגון המורים למטרת רווחת כלל עובדי ההוראה בחטיבות העליונות. סכום זה הינו חלק מהמסגרת הכלכלית אליה הגיעו הצדדים במסגרת ההבנות.

– ארגון המורים יבטל את כלל העיצומים שנקט וינחה את מוריו לחלק את התעודות של שנת הלימודים תשפ"ג, להשתתף בפעילות חוץ בית ספרית וכן יאפשר למשרד החינוך לעשות שימוש בציונים השנתיים שדווחו בשנת הלימודים הקודמת.

– ארגון המורים מתחייב לשקט תעשייתי לשלושה חודשים עד לתאריך 1.12.2023 לצורך העבודה והחתימה על הסכם השכר החדש בהתאם להבנות אליהם הגיעו הצדדים ב-31.8.2023.

שר החינוך, יואב קיש: "אני מברך את ארגון המורים ומשרד האוצר על הסכם הביניים שנחתם היום. העיצומים ואיומי השביתה הוסרו ומערכת החינוך חוזרת לשגרה מלאה. משרד החינוך בהובלתי ימשיך לחזק את מעמד המורה ולשפר את תנאי העסקת המורים בישראל".

יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, ספיר מוספי: "אנחנו מברכים על סיום המשבר ומודים לשר החינוך, יואב קיש על המעורבות האישית שלו בהגעה לפתרון. אנו מצפים סוף סוף לשנת לימודים רציפה ומשמעותית, עם ציונים וקבלת תעודות, טיולים שנתיים, מסעות לפולין ופעילות חינוכית שלמה".

במסגרת הסכם הביניים, ארגון המורים התחייב להפסיק את כל העיצומים בהם נקט. כמו כן, הציונים שלא דווחו בשל העיצומים בשנת הלימודים תשפ"ג, ידווחו לאגף הבחינות של משרד החינוך, כך שהתלמידים יוכלו לקבל את תעודות סיום שנת הלימודים תשפ"ג.

לוח החופשות בחטיבה העליונה לשנת הלימודים תשפ"ד ישתנה: המורים ילמדו בתענית אסתר (י"ג אדר ב', 23.3.2023), באסרו חג פסח (כ"ב ניסן, 30.3.2023) ובאסרו חג שבועות (ז' סיון, 13.6.2023). הימים בין יום כיפור לסוכות (י"א תשרי- י"ג תשרי, 26.9.2022- 28.9.2022) יהיו ימי חופש.

אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button