חדשות הארץמבזקים

השר גלנט: "איראן הקימה שדה תעופה למטרות טרור 20 ק"מ מגבול ישראל"

שר הביטחון יואב גלנט חשף היום (שני) בפעם הראשונה כי איראן הקימה שדה תעופה למטרות טרור בקלעת ג'אבור בדרום לבנון, 20 קילומטרים בלבד מגבול ישראל. בנאום שנשא בכנס רייכמן תיאר תמונת מצב מדאיגה לגבי הנעשה במרחב האזורי של ישראל.

בדבריו אמר שר הביטחון: " איראן היא כיום האיום המשמעותי ביותר על מדינת ישראל, על היציבות האזורית ועל הסדר העולמי. היא חותרת להגעה ליכולת גרעינית צבאית וקרובה לכך יותר מתמיד. בחסות השינויים במזרח התיכון, איראן מנהלת תהליך השתלטות גאוגרפי ואידיאולוגי על מדינות האזור, מקדמת פיגועי טרור חובקי עולם, ומנסה לפורר את המדינות הקיימות. היעד האיראני הוא ליצור מלחמת התשה כנגד ישראל, בכל גבולותיה, ובמקביל להמשיך ולפתח נשק גרעיני ולהצטייד בו".

גלנט חשף בנאומו בפעם הראשונה תמונות של שדה תעופה למטרות טרור שאיראן מקימה בקלעת ג'אבור בדרום לבנון- 20 קילומטרים מגבול ישראל. אפשר לראות בתמונות את דגל איראן שמתנוסס על מסלולי הטיסה מהם מתכנן משטר האייתולות לפעול כנגד אזרחי ישראל.

גלנט התייחס בנאומו גם לסוריה – " המאמץ האיראני להקמת צבא מיליציוני. מדינת ישראל, באמצעות מערכת הביטחון לא תאפשר הקמת חיזבאללה 2 ברמת הגולן הסורית, ונמנע שימוש באדמת סוריה כמקפצה להעברת נשק מפר איזון לחיזבאללה".

בהתייחסו לעזה אמר "בעזה – ארגוני הטרור הפלסטיניים -חמאס והג'יהאד האיסלאמי הולכים והופכים לגורמים בשירות ציר הרשע האיראני. איראן היא ספק הכסף, הידע וההכוונה לטרור העזתי.

גלנט חשף גם את התוכניות האיראניות גבול עיראק- ירדן : "לאחרונה מתקיים מאמץ איראני לערער את גבולה המזרחי של ירדן באמצעות מיליציות שיעיות אשר פועלות ומתבססות בעיראק, בשליטה איראנית. היעד הסופי הוא-יצירת חזית נוספת מול ישראל, בגבול ירדן,
הגבול הארוך מאילת ועד הכנרת".

בדבריו התייחס גם ליהודה ושומרון- "מאחורי גל הטרור שפוקד את יהודה ושומרון, עומדת איראן: מימון, אמצעי לחימה והכוונה, והמטרה זריעת הרס וטרור כנגד מדינת ישראל ואזרחיה.

גלנט סיכם את דבריו ואמר "אל מול כל אלה ניצבת מדינת ישראל- עוצמתנו הצבאית, המודיעינית, הכלכלית והטכנולוגית מאפשרת את קיומנו בסביבה עויינת ורוויית אתגרים. כשר הביטחון אני קובע כי למדינת ישראל יש את העוצמה ויש את היכולת להגן על עצמה בכוחות עצמה ולמנוע מאיראן או מכל אויב אחר לממש את מזימותיו. התברכנו בטובי המפקדים והלוחמים, יש לנו אמצעי לחימה משוכללים, טכנולוגיות פורצות דרך, והבנה עמוקה את מטרות האויב ושיטות פעולתו. אבל, הגנה על מדינת ישראל והבטחת עתיד העם היהודי מחייבים אותנו לפעול ביום פקודה כאגרוף אחד להגנה על ביתנו ולגביית מחיר כבד מאויבנו.

תצלום אוויר של שדה התעופה האיראני בדרום לבנון.
תצלום אוויר של שדה התעופה האיראני בדרום לבנון. צילום: משרד הביטחון
תצלום אוויר של שדה התעופה האיראני בדרום לבנון.
תצלום אוויר של שדה התעופה האיראני בדרום לבנון. צילום: משרד הביטחון
Back to top button