חדשות הארץמבזקים

השר סמוטריץ': "על אייכלר להתנצל המפעל הציוני הוא הצודק והמוסרי ביותר"

יושב ראש הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הגיב היום (שני) לדברי חבר הכנסת ישראל אייכלר ואמר: "המפעל הציוני הוא המפעל הצודק והמוסרי ביותר במאות השנים האחרונות. אין לי עניין להתנצח עם חבר הכנסת אייכלר בענייני השקפה. השקפתי כידוע ביחס לציונות ולמדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו, שונה משלו במאה ושמונים מעלות.

המפעל הציוני הוא המפעל הצודק והמוסרי ביותר במאות השנים האחרונות בפרספקטיבה היסטורית ובינלאומית.שיבת עם ישראל לארצו אחרי שהוגלה ממנה בכח הזרוע היא התשובה הניצחת לרדיפות שעבר עמינו בשנות הגלות הארוכות והנוראות ושלב עצום בגאולת ישראל.

הזכות שיש לנו בדורות האלו לקיבוץ גלויות והקמת מדינה יהודית, לכח מגן חזק ועוצמתי שמגן על קיומו של העם היהודי, ללימוד תורה פורח, לצמיחה וחסד בכל המישורים, כל אלו לא מותירים ספק ביחס לנס ששמו מדינת ישראל. צריך להיות עיוור וכפוי טובה כדי לא לראות את זה.

האידיאליזציה השקרית של הגלות והגעגוע ההזוי אליה הם בבחינת "זכרנו את הדגה אשר אכלנו במצרים חינם". שכתוב של ההיסטוריה והפניית עורף לשפע הגדול שבעזרת השם זכינו לו כאן בארץ ישראל ובמדינת ישראל, ובעיקר פגיעה קשה בעם ישראל כולו.

המילים הבוטות והלא ראויות של ח״כ אייכלר לא מייצגות את הרוב המוחלט של הציבור החרדי, שגם אם יש לו הבדלי השקפות, מסתייג בכל ליבו מעלבונות וביזיונות, אוהב את חיילי צה"ל ומוקיר להם טובה, ומרגיש חלק ממדינת ישראל ומהחברה הישראלית.

ברוח ימי התשובה של חודש אלול אני קורא לח״כ אייכלר לחזור בו ולהתנצל".

בצלאל סמוטריץ
בצלאל סמוטריץ
צילום: דוברות שר האוצר
Back to top button