מבזקיםמשפטי/פלילי

תושב חולון בן 23 מואשם בנסיון רצח שוטר בהפגנת העדה האתיופית

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד האבטאמו אסרס (23) מחולון, לאחר שניסה לרצוח שוטר בעת הפגנת בני העדה האתיופית בתל אביב, ומספר ימים לאחר מכן איים על אישה אקראית ברחוב, ועל אדם שנחלץ לעזרתה, תקף אותו וניסה לדקור אותו, קילל ואיים על שוטרים תוך שהוא מבצע בפני חלקם גם מעשה מגונה.

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של ניסיון רצח, נשיאת סכין, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, איומים ומעשה מגונה באדם. בבקשת המעצר נטען כי "מדובר במשיב אלים ומסוכן, המהווה הלכה למעשה "פצצה מתקתקת", הנוקט באלימות כלפי כל מי שנקרה בדרכו ורק בנס לא גרם למותו של השוטר אשר הדקירה היתה בסמוך מאד לכלי דם ראשי בצווארו".

מכתב האישום שהגישה עו"ד מרדית שיבאן פרקל עולה כי הנאשם החליט לגרום למותו של שוטר במשטרת ישראל, ולצורך כך ביום 23.08.23 הצטייד בסכין מטבח באורך 32 ס"מ, הסליק אותה מתחת לבגדיו וצעד מאזור נווה שאנן ועד לגשר שבין מרכז עזריאלי לבסיס הקריה, שם התקיימה באותה עת הפגנת מחאה של בני העדה האתיופית.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עם הגעתו למקום שלף אסרס את הסכין שהסליק מתחת לבגדיו, רץ אל שוטר ודקר אותו בסמוך לחלק האחורי של צווארו, תוך שהוא מגדף אותו במילים "בן זונה יא מניאק". בתגובה, השוטר זינק מהאופנוע והתרחק מאסרס שרדף אחריו וניסה לדקור אותו בשנית. תוך כדי המרדף אסרס החליק ונפל על הקרקע, השליך את הסכין מידו ונמלט מהמקום בחסות ההפגנה הסוערת שנערכה באותה עת. כתוצאה מהדקירה, פונה השוטר לבית החולים כשהוא מדמם ונזקק לתפרים.

כחמישה ימים לאחר מכן, ברחוב ביאליק בתל אביב, ניגש אסרס אל אישה שקשרה את אופניה במקום ואמר לה "תרדי על הברכיים או שאני דוקר אותך". עובר אורח שהבחין במצוקתה של האישה ניגש אליה, פנה לאסרס ודרש ממנו לעזוב אותה. בתגובה, החל בין השניים דין ודברים במהלכו אסרס איים על המתלונן, הכה אותו באמצעות קרשי עץ והתקשר למוקד 100 ואיים על המוקדנית כי הוא עומד לרצוח את המתלונן.

לאחר שאסרס נטפל לזוג זקנים שעברו במקום והמתלונן נחלץ לעזרתם, ניסה אסרס לדקור אותו באמצעות שברי זכוכית. אסרס המשיך ואיים על שוטר שהגיע למקום לתשאל אותו, גידף ואיים אותו, כמו גם שוטרת נוספת בניידת וכלאי בתחנת המשטרה. בעת חקירתו במשרדי הימ"ר במשטרת מחוז תל אביב, איים על השוטר ששמר עליו, הפשיל בפניו את מכנסיו וחשף את איבר מינו. אסרס חזר על מעשיו וביצע מעשה מגונה גם בפני שוטר נוסף וכן בפני חוקר.

מעצר מפגין במחאת האתיופים
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button