מבזקיםתנועה ותחבורה

תנועת שיא של יוצאים לסיני: בחגי תשרי צפויים לעבור כרבע מיליון נוסעים

דוברות רש"ת

תנועת שיא של יוצאים לסיני: בתקופת חגי תשרי צפויים לעבור במעבר הגבול "בגין" בטאבה כרבע מיליון נוסעים

מעבר הגבול "בגין" יהיה פתוח 24/7 גם בתקופת החגים # בערב יום כיפור, יום ראשון ה-24/9, ייסגר המעבר לתנועת נוסעים בשעה 13:00 ויפתח למחרת, יום שני ה-25/09, בשעה 22:00

תנועת הנוסעים המוגברת במעבר הגבול בטאבה נמשכת. לפי נתוני רשות שדות התעופה, במהלך חודשי החגים, ספטמבר ואוקטובר, צפויים לעבור במסוף הגבול "בגין" בטאבה כרבע מיליון נוסעים. גידול של כ-16% לעומת תנועת השיא של חגי תשרי בשנת 2019. מתחילת השנה עברו במעבר הגבול "בגין" בטאבה 1,110,000 נוסעים, גידול של כ-20 אחוז ביחס לשנת 2019. עוד עולה מהנתונים כי בימי השיא עוברים במעבר טאבה כ-15,000 נוסעים ביממה.

רשות שדות התעופה נערכת לתנועה מוגברת של יוצאים לסיני בתקופת החגים ותגברה את מערך העובדים. ההיערכות תימשך עד לסיום חגי תשרי עם חזרתם לארץ של הנוסעים מסיני. מעבר הגבול יהיה פתוח 24/7 כולל בימי החג (ראש השנה וסוכות), למעט יום כיפור. בערב יום כיפור, 24/9, מעבר הגבול ייסגר בשעה 13 ויפתח למחרת 25/9, בשעה 22:00. ברשות שדות התעופה מציינים כי בערבי החגים צפוי עומס במעבר הגבול בין השעות 06:00-18:00 ומומלץ לתזמן את ההגעה לשעות נוחות יותר.

על מנת לזרז את המעבר, מומלץ לשלם את אגרת המעבר מראש באתר האינטרנט של מילגם ולהציג את אישור התשלום במסוף. כמו כן, יש להגיע עם דרכון שתוקפו 3 חודשים לפחות. ברש"ת מתזכרים לנוסעים לבדוק היטב בתיקים ולוודא שאינם נושאים פריטים אסורים, כגון נשק או תחמושת.
המעוניינים לעבור לסיני עם רכב צריכים לסמן זאת בהליך תשלום אגרת המעבר, מומלץ לתרגם את רשיון הרכב לאנגלית, מבעוד מועד, בכל אחד מסניפי מ.מ.ס.י. בארץ. יצויין כי אסור להכניס לסיני מצלמות רכב לרבות מצלמות רוורס ומצלמות דרך. מספר הרכים היוצאים לסיני מוגבל ל-70 רכבים ביום.

מבחינת הסדרי חניה, ניתן לחנות בחינם בשדה התעופה "רמון" ומשם לקחת אוטובוס למעבר הגבול. בנוסף, ניתן לחנות בחניון של עיריית אילת בשדה התעופה הישן בעיר ומשם לקחת מונית או אוטובוס למעבר הגבול. בצמוד למעבר הגבול נפתח חניון מיוחד הכולל כ-100 חניות, אולם הוא צפוי להיות מלא בתקופת החגים. רשות שדות התעופה מאחלת לנוסעים לסיני שנה טובה וחופשה מהנה.

מסוף בגין – מעבר טאבה. ארכיון. צילום: חדשות מבזק לייב
Back to top button